Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

W dniach 19-22.12.2017 na przepięknej nowo otwartej pływalni – Zatoce Sportu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Rekordowa liczba zawodników – 894 ze 150 klubów przez cztery dni walczyła o jak najlepsze lokaty zarówno w kategorii seniorów jak i młodzieżowców. Z naszego klubu w zawodach wystartowało 17 zawodników. Już pierwszego dnia nasi zawodnicy przysporzyli wiele pozytywnych emocji kibicom skierniewickiego klubu. Jako pierwsza w sesji finałowej zaprezentowała się nasza sztafeta mix, która płynąc w składzie: Alicja Ulicka, Kornelia Walz, Łukasz Chmielowiec i Julian Dudek osiągnęła piętnasty wynik w konkurencji 4x50m stylem zmiennym. Kornelia Walz w konkurencji 50m stylem klasycznym – posiadając 33 czas zgłoszenia, po eliminacjach awansowała do półfinałów, w półfinale uzyskała 8 wynik i awansowała do ścisłego finału, a w nim po fantastycznej walce dopłynęła do mety na czwartej pozycji – do medalu zabrakło niewiele. W konkurencji 100m stylem grzbietowym awansowała do ścisłego finału druga z naszych reprezentantek Alicja Ulicka z wynikiem (1:01,33), który notuje ją na pierwszym miejscu w ogólnopolskim rankingu juniorek w tej konkurencji. Ostatecznie walkę w finale zakończyła na dziesiątym miejscu.  Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców przyniósł następną dawkę emocji. Nasza sztafeta kobiet 4x200m stylem dowolnym płynąc w składzie: Pamela Broniarek, Katarzyna Sarna, Natalia Zyga i Izabela Zyga wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kategorii młodzieżowców. Kornelia Walz przebrnęła przez kwalifikacje i półfinały aby z dziesiątym czasem awansować do ścisłego finału konkurencji 100m stylem zmiennym. Czwartek również przyniósł nam mnóstwo emocji związanych z występami naszych zawodników w trzecim dniu Mistrzostw. Sesja popołudniowa rozpoczęła się od ceremonii dekoracji sztafet 4x200m stylem dowolnym, srebrne medale za przyczyną naszych zawodniczek powędrowały do Skierniewic.  Sztafeta mix 4x50m stylem dowolnym płynąc w składzie: Walz (0:26,71), Ulicka (0:26,57), Brodowski (0:23,84), Chmielowiec (0:24,84) wywalczyła 20 miejsce (1:41,96). Rywalizację na poziomie półfinału zakończyła w konkurencji 50m stylem grzbietowym Alicja Ulicka – 15 miejsce (0:29,05). W finale konkurencji 100m stylem zmiennym kobiet wystąpiła Kornelia Walz, która ostatecznie zakończyła rywalizację na dziewiątej pozycji (1:04,31). Ostatni dzień mistrzostw stał pod znakiem rekordów życiowych ustanawianych przez naszych zawodników. W dwóch wyścigach w sesji finałowej wystąpiły Kornelia Walz i Alicja Ulicka. Kornelia wywalczyła XV miejsce w półfinale konkurencji 50m stylem dowolnym, Alicja zaś po niepomyślnych kwalifikacjach (do finały A w konkurencji 200m stylem grzbietowym zabrakło jedyne 0:00,31) wspaniale popłynęła w finale B – zwyciężając z rezultatem który dał by jej VI miejsce w finale A. Wynik uzyskany przez Alicje w konkurencji 200m stylem grzbietowym również jak to ma miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym notuje ją na pierwszym miejscu w rankingu krajowym. Takie wyniki predysponują ją do powołania do reprezentacji Polski na wielomecz pływacki, który już w marcu odbędzie się w Gratz w Austrii. Nasi reprezentanci w sumie z Łodzi przywieźli ze sobą 38 nowych rekordów życiowych. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom bardzo dobrych rezultatów osiągniętych w Łodzi!

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi