Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach 19-21.7.2017r. grupa juniorów starszych naszego klubu uczestniczyła w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich najważniejszą po Mistrzostwach Polski Seniorów imprezą pływacką w kraju. Wśród najszybszych 17-18latków najlepsze lokaty zajmowała Kornelia Walz. Nasza 17-latka dzielnie walczyła w wyścigach sprinterskich ze starszymi koleżankami fundując nam każdego dnia mistrzostw finały ze swoim udziałem. Pierwszego dnia zawodów zajęła wyśmienite siódme miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym gdzie do medalu zabrakło jej tylko i aż 36 setnych sekundy. Kornelia wystąpiła również w finałach B w konkurencji 100m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym znacznie  wygrywając te wyścigi, zajmując ostatecznie jedenaste miejsca w Polsce. W konkurencji 50m stylem klasycznym również zakwalifikował się do finału B, w którym dopłynęła na trzeciej pozycji. Podczas pierwszego dnia Olimpiady pływackiej w finale na dystansie 100m stylem motylkowym popłynął Szymon Dębski zajmując w rywalizacji siódme miejsce w finale B. Podczas drugiego dnia wielką niespodziankę zafundował nam Łukasz Chmielowiec w konkurencji 50m stylem motylkowym, który w eliminacjach zajął 20 miejsce czyli ostatnie premiowane do startu w wyścigu finałowym, w którym popłynął poprawiając swój czas z eliminacji i awansując na czwarte miejsce w finale B. Ostatni dzień przyniósł po raz kolejny emocje w wykonaniu Szymona Dębskiego tym razem na dystansie dwa razy dłuższym w konkurencji 200m stylem motylkowym. Szymon bardzo mądrze rozgrywając wyścig eliminacyjny najpierw zakwalifikował się do najlepszej dziesiątki w kraju, następnie w finale poprawiając czas utrzymał swoją lokatę z eliminacji. W bloku finałowym w konkurencjach drużynowych nasz klub reprezentowali chłopcy płynący w sztafetach  4x200m stylem dowolnym; 4x100m stylem dowolnym; 4x100m stylem zmiennym w składzie Bartosz Brodowski, Mateusz Chmielowiec, Łukasz Chmielowiec, Szymon Dębski zajmowała kolejno czternaste, jedenaste oraz czternaste miejsce w kraju. Gratulujemy uzyskanych wyników oraz miejsc. Dziękujemy wszystkim za emocje i zmagania na najwyższym poziomie jakie nam towarzyszyły podczas ostatnich 3 tygodni i czekamy na więcej w nowym sezonie.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi