Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Mistrzostwa Polski Juniorów 16lat

W Opolu w dniach 14-16.07.2017, tydzień po 14-latkach do rywalizacji o tytuły najlepszych w Polsce przystąpili zawodnicy 16-letni. Do stolicy polskiej piosenki zjechało ponad trzystu zawodników z całego kraju, a wśród nich pięcioosobowa reprezentacja Skierniewic (Alicja Ulicka, Julia Soliwoda, Aleks Tarnowski, Daniel Libera i Jakub Nowakowski). Trzy dni zmagań obfitowały w ogrom emocji, już pierwszego dnia do ścisłego finału w konkurencji 200m stylem grzbietowym awansowały dwie nasze zawodniczki Alicja Ulicka i Julia Soliwoda. W finale obie pokazały siłę skierniewickiego grzbietu, Alicja od pierwszych metrów prowadziła, tak aby na finiszu jako pierwsza dotknąć mety, Julia zaś zaczęła wyścig bardzo spokojnie i z każdym metrem zbliżała się do czołówki do wywalczenia brązowego medalu Julce zabrakło 0:00,09, ostatecznie w konkurencji 200m stylem grzbietowym tytuł mistrzyni Polski zdobyła Alicja Ulicka, a jej klubowa koleżanka Julia Soliwoda była czwarta. Jeszcze pierwszego dnia w finale konkurencji 50m stylem dowolnym wystartowała Alicja Ulicka kończąc rywalizację na wysokiej siódmej pozycji. Drugi dzień zmagań w wykonaniu naszych zawodników to przede wszystkim rywalizacja na dystansach sprinterskich. Alicja Ulicka w konkurencji 50m stylem grzbietowym kwalifikując się do finału A zajęła szóste miejsce, zaś Julia Soliwoda zwyciężyła w finale B również w tej konkurencji ostatecznie zajęła jedenaste miejsce. Trzeci dzień zawodów to ponownie popis naszych grzbiecistek, ale i również Aleksa Tarnowskiego. Obie nasze zawodniczki bez większych problemów przebrnęły przez sito kwalifikacji i ponownie we dwie stanęły do rywalizacji w ścisłym finale konkurencji 100m stylem grzbietowym. Finał okazał się szczęśliwy dla naszych zawodniczek, po raz drugi na tych mistrzostwach tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Alicja Ulicka zaś Julia Soliwoda zajęła szóstą lokatę. W tym dniu również do finału awansował Aleks Tarnowski, który w konkurencji 200m stylem motylkowym w finale B zajął szóste miejsce. Dzięki bardzo dobrym startom naszych zawodników, klub ze Skierniewic zajął piętnaste miejsce w punktacji drużynowej wśród stu trzech klubów z całej Polski. Gratulujemy zdobyczy medalowych, rekordów życiowych i życzymy dalszych pływackich sukcesów.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi