Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Szczecin2016

IMG_4584W dniach 27-30.05.2016 na szczecińskiej pływalni odbywały się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Wśród najlepszych pływaków w kraju oczywiście znalazła się reprezentacja skierniewickiego klubu. Z tytułem wiecemistrzyń Polski w kategorii młodzieżowiec wróciła do Skierniewic nasza sztafeta kobiet, która w konkurencji 4x200m stylem dowolnym wywalczyła drugie miejsce. Dziewczęta płynęły w składzie: Paulina Zyga, Patrycja Białkowska, Pamela Broniarek, Izabela Zyga. Ósme miejsce w konkurencji 200m stylem grzbietowym zajął Krzysztof Karwat, poniżej swoich możliwości zaprezentował się Krzysztof Jankiewicz – medalista poprzednich mistrzostw w konkurencji 100m stylem grzbietowym kwalifikując się do ścisłego finału zajął w nim dziewiąte miejsce. Nasi juniorzy, dla których start w imprezie seniorskiej był lekcją i nowym doświadczeniem w rywalizacji sportowej wypadli bardzo obiecująco w perspektywie zbliżających się mistrzostw Polski juniorów. Gratulujemy naszym reprezentantom medali i dobrych występów w Szczecinie.