Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików

20150612_111755Z nami dwudniowe zmagania 12-latków w ramach ogólnopolskich zawodów pływackich – Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików – bo nich mowa odbyły się w dniach 11-12 czerwca 2015 w Aleksandrowie Łódzkim. Czterech zawodników UKS NAWA Skierniewice, którzy reprezentowali nasze miasto w zawodach wypływało bardzo dobre wyniki, a najlepsze z nich zanotował Jan Michalak, który zdobył aż cztery srebrne medale w konkurencjach: 100m stylem klasycznym (do zwycięstwa zabrakło tylko 0.01!), 100 i 200m stylem grzbietowym oraz 200m stylem zmiennym. Koledzy Janka startujący w zawodach, również mogą pochwalić się świetnymi wynikami, Bartłomiej Kaczor zajął drugie miejsce w konkurencji 100m stylem motylkowym, ponadto dwa razy uplasował się na najbardziej nielubianym przez sportowców – czwartym miejscu w konkurencjach 100m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym, oraz był szósty konkurencji 200m stylem grzbietowym. Kolejnym srebrnym medalistą reprezentującym skierniewicki klub okazał się Bartek Stefanowski, który dopłynął na drugiej pozycji w konkurencji 100m stylem dowolnym, Bartek był również piąty w konkurencji 100m stylem motylkowym, oraz siódmy w konkurencji 400m stylem dowolnym. Czwarty z naszych reprezentantów – Kacper Krakowiak zajął bardzo dobre czwarte miejsce w konkurencji 200m stylem grzbietowym, zaś na dystansie dwu krotnie krótszym również stylem grzbietowym Kacper był szósty. Przysłowiową wisienką na torcie były wyniki naszego zespołu sztafetowego płynącego w składzie: Jan Michalak, Kacper Krakowiak, Bartłomiej Kaczor oraz Bartek Stefanowski, pierwszego dnia startująca w konkurencji 4x50m stylem dowolnym nasza sztafeta zajęła drugie miejsce, zaś drugiego dnia zawodów w konkurencji 4x50m stylem zmiennym zawodnicy UKS Nawa Skierniewice nie mieli już sobie równych i zwyciężyli zdobywając złote medale! Serdecznie gratulujemy!