Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE „SPRINT” – PŁYWAMY Z OTYLIĄ JĘDRZEJCZAK O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SKIERNIEWICE

DCIM100GOPRODzień 7 listopada na długo zapadnie w pamięci wszystkim tych którzy przybyli tego dnia na skierniewicką pływalnię. Uczniowski Klub Sportowy „NAWA Skierniewice” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach zorganizowali w miniony piątek Ogólnopolskie Zawody Pływackie SPRINT – pływamy z Otylią Jędrzejczak pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Leszka Trębskiego. Do Skierniewic zjechało ponad 250 zawodników reprezentujących szesnaście klubów z całej Polski aby móc uczestniczyć we wspaniałej uczcie pływackiej. Dzięki staraniom trenera Marcina Sarny podczas całego trwania zawodów zarówno zawodnikom jak i zebranym kibicom towarzyszyła zaproszona na tą okazję – Otylia Jędrzejczak, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni świata, mistrzyni Europy, rekordzistka świta, rekordzistka Europy chętnie rozmawiała z uczestnikami zawodów, wspierając i motywując ich przed startami, chętnie rozdawała autografy można było również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zawody oficjalnie otworzył prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski w asyście Otylii Jędrzejczak, podczas ceremonii otwarcia trener skierniewickich pływaków Marcin Sarna przypomniał wszystkim (jak się okazało również i Otylii), że to właśnie na skierniewickiej pływalni nasza mistrzyni po raz pierwszy w swojej karierze ustanowiła rekord Polski seniorów w jej koronnej konkurencji – 200m stylem motylkowym. Dzięki hojności sponsorów, zawodnicy którzy zajmowali czołowe miejsca prócz medali i dyplomów otrzymywali  wspaniałe nagrody rzeczowe. Skierniewicka reprezentacja pływaków z Uczniowskiego Klubu Sportowego „NAWA Skierniewice” w liczbie 83 zawodników wywalczyła w sumie, aż 62 medale (28 złotych, 23 srebrne i 11 brązowych) co pozwoliło jej na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Konkurencja 200m stylem motylkowym w której to Otylia wywalczyła złoty medal Igrzysk Olimpijskich również znalazła swoje miejsce w programie piątkowych zawodów, tu bezkonkurencyjni byli zawodnicy ze Skierniewic w kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna Sarna zaś w śród mężczyzn jako pierwszy do mety dopłynął jej klubowy kolega Kacper Perzankowski.

Zarząd UKS NAWA Skierniewice składa serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym Ogólnopolskie Zawody Pływackie SPRINT – pływamy z Otylią Jędrzejczak pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice Leszka Trębskiego mogły się odbyć w tak wspaniałej formule. Podziękowania kierowane są do firm:

NERLO DATA Sp. z o.o. S.K. – fundator głównej nagrody w konkurencji 200m st. motylkowym

MENARD POLSKA Sp. z o.o.

FUNGIS Sp. z o.o.

COVERIS RIGID POLSKA Sp. z o.o.

GRUPA B4 Sp. z o.o.

FREYSSINET POLSKA Sp. z o.o.

WIRUS Biuro Rachunkowe Elwira Świderska

BROTHER POLSKA Sp. z o.o.

GABINET WETERYNARYJNY – Pręgowane i Łaciate

AUTO CZĘŚCI S.C. – Sławomir Kołaczek

Dziękujemy również rodzicom zawodników, którzy swoim zaangażowaniem w organizację jak i samą realizację przyczynili się do przeprowadzenie zawodów na mistrzowskim poziomie.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

WYNIKI ZAWODÓW

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Brak odpowiedzi