Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat

debica_1     W dniach 04-06 lipca w Dębicy odbywały się  Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w Pływaniu. Na 50-cio metrowej pływalni do zmagań przystąpiło 540 zawodników z 144 klubów. Nasz klub reprezentowało  sześcioro utalentowanych pływaków, którzy popisali się znakomitymi wynikami oraz wieloma miejscami w finałach Mistrzostw Polski. Zdecydowanie najlepsze wyniki  odnotował Kacper Orzechowski, który aż czterokrotnie wywalczył awans do popołudniowych finałów. Kacper już pierwszego dnia zajął znakomite 4 miejsce w finale na 400 metrów stylem zmiennym 4:58,71. W tej samej konkurencji Kornelia Walz była 12 miejsce 5:35,84. Następny dzień był bardzo pracowity dla Kacpra. W finale A na dystansie 200 m stylem klasycznym zajął bardzo wysokie 5 miejsce 2:28,68, niespełna po kilkunastu minutach przerwy rywalizował w Finale B w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym osiągając 10 miejsce. Tego samego popołudnia Kornelia Walz była druga w finale B 200 klasykiem 2:49,23. Ostatniego dnia Mistrzostw Polski Kacper Orzechowski zajął 6 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym 1:11,01 tym samym potwierdził swoją przynależność do ścisłej czołówki w stylu klasycznym w Polsce. Warto zauważyć, że czasy które uzyskał Kacper w latach poprzednich gwarantowały medale na Mistrzostwach Polski. Poza Kacprem i Kornelią , do finału awansował także Bartosz Brodowski. „Broda” uplasował się na 13 miejscu w jednym z najcięższych dystansów  jakim jest dystans 200 m stylem motylkowym 2:23,53, ponadto zajął 30 miejsce na 100 oraz 23 miejsce na dystansie o połowę krótszym również w stylu motylkowym. Podczas Mistrzostw Polski w Dębicy nasz team w składzie (Chmielowiec Mateusz, Brodowski Bartosz, Kowalczyk Krzysztof, Orzechowski Kacper) 3-krotnie rywalizował w sztafetach odnosząc bardzo dobre wyniki. Na dystansie 4x100m stylem zmiennym chłopcy uplasowali się na 12 miejscu 4:32,07 w konkurencji 4x200m stylem dowolnym – 14 miejsce natomiast w rywalizacji 4x100m również stylem dowolnym – 17 miejsce. Na Mistrzostwach znakomicie rywalizowali również Łukasz i Mateusz Chmielowiec oraz Krzysztof Kowalczyk, którzy do Skierniewic przywieźli wartościowe rekordy życiowe. Całej naszej drużynie gorąco gratulujemy i życzymy udanych wakacji.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi