Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu

warszawianka

30 i 31 maja podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy w Pływaniu znakomitymi występami wykazali się zawodnicy UKS NAWA Skierniewice. W stawce 651 zawodników z 52 klubów z roczników 1999-2004 nasi reprezentanci wywalczyli 19 medali tym samym potwierdzając efektywność skierniewickiej szkoły pływania. Rywalizacja przebiegała na pływalni o wymiarach „olimpijskich”, a start dla wielu zawodników na basenie o długości 50m był dla wielu swojego rodzaju nowym wyzwaniem. Najlepiej z 33 osobowej reprezentacji naszego miasta popłynęli: Maciej Zarzycki, Wojciech Styczyński i Katarzyna Matyjek – cała trójka w Stolicy wywalczyła po złotym medalu. Maciek zwyciężył w konkurencji 200m stylem klasycznym, Wojtek w konkurencji 50m stylem klasycznym zaś Kasia była bezkonkurencyjna w konkurencji 100m stylem motylkowym. Tytuły wicemistrzów Warszawy okraszone srebrnymi medalami przypadły łupem naszych zawodników – Kacprowi Orzechowskiemu w konkurencjach 100m i 200m stylem klasycznym  oraz 200m stylem zmiennym, Zuzannie Orłowskiej w konkurencji 200m stylem motylkowym, Michałowi Pietrzykowi w konkurencji 100m stylem motylkowym. Brązowe medale dla Skierniewic wywalczyli: Bartosz Brodowski w konkurencji 200m stylem motylkowym, Szymon Dębski w konkurencji 200m stylem motylkowym, Katarzyna Matyjek w konkurencjach 100m stylem klasycznym i 50m stylem motylkowym, Jan Michalak w konkurencji 200m stylem zmiennym, Kacper Orzechowski w konkurencjach 50m stylem klasycznym i 400m stylem zmiennym, Kornelia Walz w konkurencji 400m stylem zmiennym, Oliwia Węgrzynowicz w konkurencji 200m stylem grzbietowym oraz Maciej Zarzycki w konkurencjach 50m i 100m stylem klasycznym. Serdecznie gratulujemy udanych występów w Stolicy Polski oraz życzymy kolejnych udanych startów.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi