Ogólnopolski Zawody Pływackie „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W minioną sobotę 17.05.2014 w Warszawie na pływalni o wymiarach olimpijskich odbyły się z Ogólnopolskie Zawody Pływackie „OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA”. Chęć rywalizacji na basenie 50-cio metrowym ściągnęła do stolicy 747 zawodników z całej Polski. Dla większości zawodników z naszej ponad czterdziestoosobowej reprezentacji był to pierwszy start w sezonie letnim na tzw. „długim basenie”. Spośród naszej reprezentacji, zawodnicy czternastoletni i młodsi w sumie wywalczyli osiem medali, pozostali starsi zawodnicy rywalizowali poza konkursem, a start w Warszawie zaliczyli jako kontrola aktualnej formy. Złoty medal w konkurencji 100m stylem klasycznym wywalczył Kacper Orzechowski, który zdobył również srebrny medal w konkurencji 100m stylem motylkowym. Dwa srebrne medale przypadły łupem Korneli Walz, Kornelia dopłynęła na drugiej pozycji zarówno w konkurencji 100m stylem klasycznym jak i w konkurencji 200m stylem zmiennym. Srebrny i brązowy medal wywalczył Jakub Lesiński, w konkurencji 50m stylem dowolnym zajmując drugie miejsce i w konkurencji 50m stylem motylkowym zajmując miejsce trzecie. Brązowy medal w konkurencji 100m stylem motylkowym zdobył Bartosz Brodowski również brązowy medal wywalczył Maciej Zarzycki w konkurencji 100m stylem klasycznym. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom bardzo dobrych wyników uzyskanych podczas zawodów w Warszawie i życzymy dalszych postępów.