Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Polska Liga Pływacka

IMG_7957W dniach 04-05.04.2014 odbyła się po raz pierwszy w historii polskiego pływania – Polska Liga Pływacka. Pomysłodawcą i konstruktorem zawodów jest nasz trener – Marcin Sarna.

   Przez dwa dni na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie rywalizowały drużyny reprezentujące poszczególne województwa. Podczas pierwszej edycji ligi do rywalizacji przystąpiło siedem reprezentacji z wieloma znakomitościami w swoich składach. Nasza reprezentacja w składzie: Aleksandra Urbańczyk, Katarzyna Stasinowska, Bartłomiej Lasek, Maksymilian Zgierski, Mateusz Matczak (AZS UŁ-PŁ Łódź), Krzysztof Jankiewicz, Kacper Perzankowski, Krzysztof Karwat (UKS NAWA Skierniewice), Łukasz Borkowski, Joanna Kamińska, Katarzyna Szpucha, Sandra Redner, Maciej Sobczyk, Adam Staniszewski (MKS TRÓJKA Łódź), Paulina Piechota, Paulina Nieszporek (UKS 190 Łódź), Dawid Szwedzki, Patrycja Romanowska (UKS „PIĄTKA” Konstantynów Łódzki), Izabela Jakubowska (TP OLIMPIJCZYKA Aleksandrów Łódzki) wywalczyła w klasyfikacji drużynowej czwarte miejsce. W klasyfikacji kobiet województwo łódzkie wywalczyło trzecie miejsce zaś w klasyfikacji mężczyzn miejsce czwarte. Zwycięską reprezentacją okazało się województwo małopolskie, które wyprzedziło drużynę województwa dolnośląskiego  i ekipę województwa pomorskiego. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a rywalizacji bezpośrednio towarzyszyła wspaniała atmosfera – ducha współpracy zespołowej. Łódzcy reprezentanci wywalczyli w sumie 23 medale do tego dorobku swój wkład mieli skierniewiccy pływacy, Krzysztof Jankiewicz wywalczył srebrny medal w wyścigu na dystansie 50m stylem grzbietowym i był dwukrotnie trzeci w konkurencjach: 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz Kacper Perzankowski był dwukrotnie trzeci w konkurencjach: 100 i 200 m stylem motylkowym, również Kacper i Krzysztof zdobyli srebro płynąc w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym, zaś Krzysztof zdobył jeszcze brąz w sztafecie mieszanej 4×50 m stylem dowolnym. Następna runda rywalizacji województw w Polskiej Lidze Pływackiej odbędzie się w październiku na nowo otwartej opolskiej pływalni.

 WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi