Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-latków

20140328_154330

W dniach 27-28.03.2014 w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 – 13lat. Mocna i liczna nasza reprezentacja dzielnie walczyła w konfrontacji wojewódzkiej aby uzyskać jak najwyższe lokaty w podsumowaniu ogólnopolskim. Bardzo szybkie pływanie zaprezentowali nasi młodzi żabkarze, którzy wymienili się zwycięstwami w obu konkurencjach. Na dystansie 200m stylem klasycznym zwyciężył Maciej Zarzycki przed Wojtkiem Styczyńskim, zaś na dystansie o połowę krótszym triumfował Wojtek nieznacznie wyprzedzając Maćka i w ten sposób w konkurencjach stylu klasycznego na dwóch pierwszych lokatach znaleźli się nasi zawodnicy. Do grona naszych medalowych żabkarzy dołączył również w konkurencji 200m stylem klasycznym Igor Smolczewski zdobywając brązowy medal. Srebrny medal w konkurencji 100m stylem motylkowym wywalczył Aleks Tarnowski w tej samej konkurencji niewiele zabrakło do zdobycia medalu Dawidowi Stefanowskiemu, który zajął ostatecznie czwarte miejsce. Dawid zaraz za podium znalazł się również w konkurencji 200m stylem grzbietowym, dwukrotnie czwarta była również Julia Soliwoda której niewiele zabrakło do zdobycia medali w konkurencjach 200m stylem grzbietowym i 400m stylem dowolnym.

Na szczególne słowa uznania zasługują nasze mieszane zespoły sztafetowe rywalizujące w konkurencjach 4x50m stylem dowolnym i 4x50m stylem zmiennym. W rywalizacji 12-latków trzecie miejsce zajęła nasza sztafeta 4x50m stylem zmiennym, zaś w rywalizacji 13-latków nasze sztafety dwukrotnie stawały na podium, 4x50m stylem zmiennym – 2 miejsca i w konkurencji 4x50m stylem dowolnym  – 3 miejsce. Bardzo dobre starty wszystkich naszych reprezentantów, które przyczyniły się do zdobycia dużej liczby punktów spowodowało, że zarówno drużyna 12-latków jak i 13-latków zajęła 4 miejsca w klasyfikacji końcowej zawodów. We wszystkich startach nasi zawodnicy ustanowili 52 nowe rekordy życiowe, za które gratulujemy i oczekujemy dalszych sukcesów.