Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16, 17 i 18lat

img_8275  Za nami już Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów, jako ostatni na pływackich arenach zmagań wystąpili zawodnicy 16, 17 i 18-letni. W Gorzowie Wielkopolskim rywalizowali pływacy 16-letni, zaś w Opolu 17 i 18-letni. Nasi reprezentanci godnie bronili naszych barw, walcząc o jak najwyższe lokaty w rywalizacji z najlepszymi juniorskimi pływakami w Polsce. Nowo otwarta opolska pływalnia okazała się szczęśliwa dla naszego zawodnika – Krzysztofa Karwata, który to w konkurencji 200m stylem grzbietowym wywalczył brązowy medal. Już po rannych eliminacjach można było spodziewać się że Krzysiek jest w wysokiej formie i będzie walczył bezpośrednio o medale awansując do finału A z trzecim czasem. Zacięta walka w finale trwająca do ostatnich centymetrów sprawiała, że Krzysiek osiągnął wspaniały rezultat 2:00,44 dotykając mety jako trzeci, do srebrnego medalu zabrakło mu jedynie 0:00,14. Wspaniałe rezultaty, choć uwieńczone tak nielubianymi przez sportowców czwartymi miejscami osiągnął Kacper Perzankowski. Kacper dwukrotnie kończył rywalizację w stylu motylkowym zaraz za podium, na dystansie 100m do medalu zabrakło 0:00,13 zaś na dystansie dwukrotnie dłuższym 0:00,15 gdyby nie problemy zdrowotne Kacpra na ostatnim etapie przygotowań do startu w mistrzostwach Polski pewnie wróciłby z Opola ze zdobyczami medalowymi. Zawodniczką, która również borykała się z przeszkodami podczas przygotowań do mistrzostw była Izabela Zyga, która start w swojej koronnej konkurencji zakończyła na szóstym miejscu. Podczas wyścigu przez dłuższy czas znajdowała się na pozycji medalowej jednak na finiszu musiała uznać wyższość rywalek. W finałach B wystąpili: Ernest Meszka w konkurencjach 50, 100 i 200m stylem grzbietowym, Kacper Cwalina w konkurencji 50m stylem klasycznym, Krzysztof Karwat w konkurencji 50 i 100m stylem grzbietowym, Izabela Zyga w konkurencjach 50 i 100m stylem oraz 100m stylem zmiennym, bez kwalifikacji finałowych zakończyła swoje starty w mistrzostwach Patrycja Białkowska. Wspaniały pokaz skierniewickiej siły pływania pokazali nasi chłopcy, którzy wystąpili w rywalizacji sztafet w konkurencji 4x100m stylem zmiennym. Nasza reprezentacja w składzie Ernest Meszka, Kacper Cwalina, Kacper Perzankowski i Krzysztof Karwat wywalczyła bardzo wysokie szóste miejsce z wynikiem 3:49,99 na potwierdzenie fantastycznych emocji oraz sportowej magii rywalizacji sztafet może posłużyć fakt, że nasi reprezentanci popłynęli na swoich dystansach o wiele szybciej niż jak to miało miejsce w rywalizacji indywidualnej. Męska sztafeta wystartowała również w konkurencjach 4x100m stylem dowolnym zajmując piętnaste miejsce oraz w konkurencji 4x200m stylem dowolnym zajmując 12 miejsce.

Równolegle do opolskich zmagań w mistrzostwach Polski zaprezentowali się zawodnicy 16-letni, którzy zjechali do stolicy województwa lubuskiego – Gorzowa Wielkopolskiego. Do wyścigów finałowych zakwalifikowała się dwukrotnie jedyna nasza reprezentantka Katarzyna Sarna, Kasia w konkurencji 50m stylem grzbietowym zakończyła rywalizacją na siódmej pozycji w finale B również siódmą lokatę zajęła w finale B w konkurencji 200m stylem motylkowy. Mimo bardzo wysokiej progresji wynikowej nie udało się zakwalifikować do wyścigów finałowych, specjaliście stylu klasycznego – Karolowi Kalisiakowi, najwyższą lokatę osiągnął Karol w konkurencji 200m stylem klasycznym.

Wszystkim naszym juniorom gratulujemy występów w mistrzostwach Polski, życząc powodzenia w nadchodzącym letnim sezonie.

 WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE – ZMP Gorzów Wlkp. 2014

 WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE – ZMP Opole 2014

Brak odpowiedzi