Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 i 15-lat

IMG_7691

    W dniach 07-09.03.2014 odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawodnicy 14-letni walczyli o miano najlepszych w Olsztynie zaś ich starsi koledzy rywalizowali w Gliwicach. Zarówno w Olsztynie jak i w Gliwicach wspaniale zaprezentowali się nasi zawodnicy, zarówno 14-latowie jak i 15l-latkowie ze Skierniewic kwalifikując się do ścisłych finałów walczyli o najwyższe lokaty Mistrzostw Polski. Najwyższą lokatę a zarazem medal Mistrzostw Polski wywalczył Kacper Orzechowski, który to w przepięknym stylu dopłynął do mety na trzecim miejscu. Bardzo wysoki poziom rywalizacji w stylu klasycznym spowodował, że wspaniały wynik jaki osiągnął Kacper 2:24,58 w tym roku pozwolił na zdobycie tylko brązowego medal, gdzie rok temu bezapelacyjnie wynik ten dawał złoty medal. (200m stylem klasycznym – złoty medal 2013 – 2:27,05). Popularny „Orzech” w rywalizacji zarówno na dystansie 50m jak i 100m stylem klasycznym zajmował miejsca zaraz za podium, a w konkurencji 100m stylem motylkowym zajął miejsce ósme. Również w stylu klasycznym bardzo wysokie lokaty zajmowała Kornelia Walz, która to była szósta na dystansie 200m oraz dziesiąta na dystansie 100m. Kornelia wystąpiła również w finałach konkurencji 50m stylem klasycznym (siedemnaste miejsce) oraz w konkurencji 100m stylem zmiennym (czternaste miejsce). Pierwszy w karierze finał A, ma za sobą również Bartosz Brodowski, który to po raz pierwszy w życiu wystąpił w konkurencji 200m stylem motylkowym i od razu zakwalifikował się do dziesiątki najlepszych juniorów w Polsce. Bartosz wystąpił również w finałach B w konkurencjach 50m i 100m stylem motylkowym zajmując kolejno w nich 9 i 3 miejsce. W Olsztynie prócz Kacpra, Korneli i Bartosza wystąpili Mateusz Chmielowiec i Łukasz Chmielowiec.

   Z trójki naszych reprezentantów, którzy wystąpili w Gliwicach najbliżej zdobyczy medalowych był Szymon Dębski, który to w konkurencji 100m stylem motylkowym wywalczył piąte miejsce do medalu zabrakło jedynie 0:01,22. Szymek pływał również w finałach B w konkurencjach stylu motylkowego na dystansie 50m zajmując 4 miejsce i zwyciężając na dystansie 100m. Drugim naszym reprezentantem który kwalifikował się do finałów był Julian Dudek, w konkurencji 100m stylem dowolnym zajmując ósme miejsce w finale A zaś w konkurencji 200m stylem dowolnym dopłynął w finale B na drugiej pozycji na trzecim miejscu uplasował się w finale B w konkurencji 50m stylem dowolnym. W Gliwicach wystąpił również Michał Wacławek. Zarówno Szymon jak i Julek to ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski, którzy mimo problemów zdrowotnych jakie zaburzyły ich tegoroczne przygotowania, pokazali że należą do pływackiej czołówki juniorów w Polsce.

   Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy osiągnięć podczas Mistrzostw Polski Juniorów 14 i 15-letnich i oczekujemy emocji związanymi ze startami ich starszych koleżanek i kolegów, którzy do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski przystąpią już w najbliższy weekend.

 WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE – ZMP Olsztyn 2014

 WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE – ZMP Gliwice 2014

Brak odpowiedzi