Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Liga Dzieci i Młodzików – I runda

IMG_7682    W dniu 04.03.2014 na skierniewickiej pływalni rozegrana została I runda wojewódzkiej Ligii Dzieci i Młodzików. Organizatorem zawodów był Łódzki Okręgowy Związek Pływacki wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „NAWA Skierniewice”. Do Skierniewic w liczbie 291 zjechali najlepsi pływacy z województwa łódzkiego, reprezentujący dziewiętnaście klubów, a wśród nich oczywiście reprezentacja gospodarzy UKS NAWA Skierniewice. Dwudziestu naszych zawodników dzielnie walczyło w poszczególnych konkurencjach zdobywając dla Skierniewic, aż osiem medali! Te najcenniejsze – złote, przypadły łupem Jankowi Michalakowi w konkurencji 200m stylem zmiennym oraz Bartoszowi Stefanowskiemu w konkurencji 50m stylem motylkowym. Pierwsze miejsce wywalczyła również nasza sztafeta chłopców w konkurencji 4x50m stylem zmiennym płynąca w składzie: Bartłomiej Kaczor, Kacper Krakowiak, Bartosz Stefanowski i Jan Michalak. Srebrne medale zawisły na szyjach naszych zawodników, którzy wystartowali w konkurencji zespołowej 4x50m stylem zmiennym w kategorii młodzika. Sztafeta płynęła w składzie: Dawid Stefanowski, Wojciech Styczyński, Aleks Tarnowski oraz Igor Smolczewski. W konkurencjach indywidualnych drugie miejsca zajęli: Bartłomiej Kaczor w konkurencji 50m stylem motylkowym kategorii dzieci i Aleks Tarnowski również w konkurencji 50m stylem motylkowym w kategorii młodzika oraz Jan Michalak w konkurencji 100m stylem grzbietowym dzieci. Brązowy medal w konkurencji 200m stylem zmiennym wywalczył Kacper Krakowiak. W klasyfikacji drużynowej po pierwszej rundzie nasz klub zajmuje drugie miejsce w kategorii dzieci oraz miejsce czwarte w kategorii młodzików, indywidualnie w klasyfikacji punktowej wysokie drugie miejsce zajmuje zawodnik UKS NAWA Skierniewice – Jan Michalak. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy wspaniałych występów oraz życzymy powodzenia w następnych rundach.

Zawody w Skierniewicach były również pierwszą próbą dla nowych sędziów pływania, którzy ukończyli kurs i pozytywnie zdali egzamin – gratulujemy i dziękujemy za sprawne przeprowadzenie zawodów.

 WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi