Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Ostrowiec Świętokrzyski

IMG_4674    Za nami ostatnie w tym roku zawody, Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Na ostrowieckiej pływalni przez cztery dni (19-22.12.-21-3) rywalizowali najszybsi pływacy w kraju. Oczywiście jeśli mowa o najszybszych pływakach nie mogło wśród nich zabraknąć reprezentantów naszego klubu. Kacper Cwalina, Jakub Kotynia, Ernest Meszka, Izabela Zyga, Krzysztof Karwat, Krzysztof Jankiewicz, Marcin Łowicki i Kacper Perzankowski popłynęli wspaniale. Już pierwszego dnia rywalizacji o zdobycz medalową sięgnął nasz lider Krzysztof Jankiewicz. Krzysiek w konkurencji 200m stylem grzbietowym dopłynął do mety na drugim miejscu i tym samym wywalczył tytuł wicemistrza Polski. Wspaniały wynik jaki osiągnął 1:54,90 jest oczywiście nowym rekordem życiowym Krzyśka, ale i również nowym rekordem województwa łódzkiego, wynik ten dawałby na niedawno rozgrywanych Mistrzostwach Europy jedenaste miejsce. W konkurencji 200m stylem grzbietowym mieliśmy jeszcze dwóch naszych przedstawicieli Krzysztofa Karwata i Ernesta Meszkę. Krzyśkowi Karwatowi do zakwalifikowania się do finału zabrakło niespełna 1,5 sekundy, Krzysiek ostatecznie zajął bardzo dobre jedenaste miejsce. W tym samym dniu po raz pierwszy w swojej karierze awansował do półfinału Kacper Perzankowski w konkurencji 100m stylem motylkowym – wynik Kacpra 0:54,81 jest również nowym rekordem województwa. Kacper ostatecznie zakończył rywalizację na szesnastej pozycji. W konkurencji 100m stylem klasycznym do półfinału zakwalifikował się z nowym rekordem życiowym Jakub Kotynia, wynik uzyskany w półfinale dał Kubie dwunaste miejsce. Również w czwartek do rywalizacji przystąpiła nasza sztafeta męska, która w składzie: Jankiewicz, Kotynia, Perzankowski, Łowicki wywalczyła bardzo wysokie siódme miejsce, przed naszymi chłopakami do mety dopływały tylko sztafety z reprezentujące silne ośrodki z miast wojewódzkich.

    Piątkowe zmagania z udziałem naszych zawodników były wielką próba dla nerwów, eliminacje, półfinał i finał w jednym dniu to ponownie pokaz siły i szybkości pływania przez Krzyśka Jankiewicza. Krzysiek przebrnął przez gęste sito kwalifikacji i finale musiał uznać tylko wyższość Tomasza Polewki, który ustanowił nowy rekord Polski. Drugi dzień zmagań i drugi tytuł wicemistrza Polski dla Jankiewicza. Bardzo niewiele zabrakło do zakwalifikowania się do finały naszej żabkarce, niespełna dwie sekundy dzieliły Izabelę Zyga od upragnionego finału. To co udało się Izie przypadło łupem Marcinowi Łowickiemu, Marcin bez większych problemów zakwalifikował się do półfinału w konkurencji 100m stylem dowolnym, bardzo dzielnie walczył o awans do finału, ale ostatecznie został sklasyfikowany na jedenastej pozycji do upragnionego finału zabrakło jedynie 0:00,73. Rywalizację drugiego dnia zawodów kończyły wyścigi zespołów sztafetowych w konkurencji 4x100m stylem zmiennym. Chłopcy w takim samym składzie jak dzień wcześniej przystąpili do rywalizacji z nadzieją poprawienia lokaty wywalczonej w czwartek. Startując w drugiej serii bez czasu zgłoszeniowego, nasza sztafeta od samego początku osiągnęła olbrzymią przewagę nad rywalami, którą z metra na metr powiększała. Wspaniały i rekordowy rezultat wyświetlił się na tablicy wyników obok nazwy naszego klubu 3:37,47 (poprzedni rekord województwa 3:44,34), czas który w ubiegłym roku dawał medal Mistrzostw Polski! Po zakończeniu rywalizacji wszystkich zespołów i podsumowaniu wyników okazało się, że nasi chłopcy wypływali piąty czas rywalizacji, niestety dyskwalifikacja pozbawiła naszą reprezentację osiągnięcia tak wspaniałego miejsca. Dyskwalifikacja za falstart na drugiej zmianie nie wynikała z błędu naszych zawodników lecz z błędnego odczytu aparatury pomiarowej…
    Trzeci dzień rywalizacji to przede wszystkim walka w kwalifikacjach naszych reprezentantów, w konkurencji 50m stylem klasycznym awans do półfinału wywalczył Jakub Kotynia. W popołudniowych półfinałach Kuba niestety zakończył rywalizację na jedenastej pozycji, drobne błędy przyczyniły się do braku awansu do finału, czas uzyskany w eliminacjach pozwoliłby Kubie na zakwalifikowanie się do najlepszej ósemki mistrzostw. W sobotę do rywalizacji na najdłuższym dystansie przystąpił Marcin Łowicki, Marcin ostatecznie została sklasyfikowany w konkurencji 1500m stylem dowolnym na dziewiątej pozycji.
    Ostatni dzień rywalizacji do pokaz sił naszych najstarszych, najbardziej doświadczonych reprezentantów. Jakub Kotynia zakwalifikował się do finału z trzecim wynikiem w konkurencji 200m stylem klasycznym, wspaniała walka do ostatnich metrów w finale,  rekordowy uzyskany wynik (rekord życiowy, rekord województwa) i ostatecznie piąte miejsce w Polsce. Krzysztof Jankiewicz jak przystało na lidera, w swoim ostatnim starcie na mistrzostwach nie miał sobie równych, Krzysiek zwyciężył w konkurencji 100m stylem grzbietowym, zdobywając złoty medal i tytuł mistrza Polski! W konkurencji 100m stylem grzbietowym Krzysiek Jankiewicz już po raz trzeci z rzędu wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów. Obok trzech medali zdobytych w kategorii seniorów Krzysiek wywalczył trzy medale (jeden złoty i dwa srebrne) w kategorii młodzieżowiec. Startami w Mistrzostwach Polski, nasi reprezentanci potwierdzili siłą skierniewickiego pływania, a my już teraz z niecierpliwością czekamy na następne udane występy naszych zawodników.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi