Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zawody Kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy

DSC_0237

    Jeden srebrny oraz dwa brązowe – to dorobek medalowy Krzysztofa Jankiewicza, który zgromadził na zawodach w Poznaniu w dniach 30.11-01.12.2013r.

„Starty w Poznaniu oceniam bardzo pozytywnie! Razem z trenerem Marcinem Sarną zaplanowaliśmy nie „odpuszczać” bardzo do tych zawodów, a i minima kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy w Herning, ustalone przez PZP były naprawdę silną barierą do pokonania, dlatego też nie stawialiśmy wszystkiego na jedną kartę, ale wpletliśmy te zawody w przygotowania do Zimowych MP Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zawody w Poznaniu były kwalifikacjami na Mistrzostwa Europy. Dla przykładu podam, że w stylu grzbietowym minimum na dystansie 50m było lepsze od rekordu Polski o ponad 20 setnych! Nawet mój największy rywal i aktualny mistrz świata Radek Kawęcki oraz dwumetrowy „gigant” Tomek Polewka, którzy dopłynęli przede mną, nie uzyskali minimum na tym dystansie. Najbardziej jestem zadowolony z setki i dwusetki. Na tych dystansach popłynąłem dobrze technicznie, a na dystansie 100m przepłynąłem wszystkie nawroty powyżej 13m pod wodą co dla mnie jest dużym osiągnięciem. Dwieście jest jak to mówię „ciężkim psychicznie” dystansem gdyż podpalenie się na początku, zwiastuje przedwczesne cierpienie pod koniec dystansu. Popłynąłem ten dystans mądrze i uzyskałem drugi wynik w życiu, jest to sukces gdyż podczas porannego startu organizm nie jest tak dobrze fizjologicznie przygotowany jak do startów popołudniowych na których zazwyczaj robiłem życiówki na 200m grzbietem. Ten dystans dopłynąłem na drugim miejscu, (zaraz za aktualnym Mistrzem Świata) do minium kwalifikacyjnego trochę zabrakło jednakże najważniejsze dla mnie i trenera było to iż program treningowy który realizujemy działa i wymaga tylko niewielu modyfikacji. Trenuję trochę inaczej niż pozostali zawodnicy. Skupiamy się bardzo mocno nad pracą na lądzie i pływaniu pod wodą oczywiście nie zapominając o technice. Jest to dużo bardziej korzystne psychicznie, zadania są bardzo ciekawe i trening nie jest monotonny. Także Poznań jak najbardziej można wpisać na listę udanych startów w tym roku, czekają mnie jeszcze Mistrzostwa Województwa Łódzkiego i wspomniane wcześniej dość pracowite Mistrzostwa Polski Seniorów z których wrócę prosto na święta. Dość pracowite dlatego, iż poza mną będą startowali pozostali pływacy Uczniowskiego Klubu NAWA Skierniewice, a także planujemy wystawić sztafetę w stylu zmiennym, która może spędzić sen z powiek innym drużynom pływackim. Jesteśmy zgranym teamem i na pewno podgrzejemy trochę wodę na ostrowieckiej pływalni! Pozdrawiam! Krzysztof Jankiewicz”

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi