VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości

sochaczew_1

Tuż po zawodach w Krakowie, w dniu 11.11.2013 Skierniewiccy pływacy wystartowali w VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich z Okazji Święta Niepodległości, które odbyły się w Sochaczewie. Nasi zawodnicy w ten sposób uczcili obchody Święta Niepodległości, znakomicie w rywalizacji spisał się Szymon Dębski, który wygrał konkurencję 100m stylem motylkowym. Szymon zajął też drugą pozycję konkurencji  100m stylem dowolnym. Tuż przed nim uplasował się jego klubowy kolega Julian Dębski. Julek wygrał konkurencję 100m stylem dowolnym i był trzeci konkurencji  100m stylem motylkowym. Chłopcy dali znakomity popis w wyścigu australijskim. Zdominowali rywali, a na końcu musieli walczyć między sobą o tytuł najlepszego zawodnika. Tym razem lepszym okazał się Julek. Na podium miał również okazję stanąć Kacper Orzechowski, który zdobył brązowy medal w konkurencji  100m stylem klasycznym. Brązowe medale wywalczyli również: Bartek Stefanowski w konkurencjach 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym, Jan Michalak w konkurencji  50m stylem grzbietowym i Katarzyna Matyjek w konkurencji 50m stylem motylkowym. Niestety Amelia Wyszkowska nie miała tyle szczęścia. Dwukrotnie zajęła czwartą pozycję zarówno na 50m stylem dowolnym i motylkowym. Nasi zawodnicy ustanowili 30 nowych rekordów życiowych. Gratulujemy występów i życzymy powodzenia na najbliższych zawodach.