Puchar ŁOZP – III runda

20131029_131249W dniu 29.10.2013 na łódzkim basenie odbyła się III runda Pucharu Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. W rywalizacji nie mogło zabraknąć UKS NAWY SKIERNIEWICE. Nasi najstarsi zawodnicy mogli sprawdzić swoje siły po prawie dwumiesięcznym okresie powakacyjnej pracy treningowej. Wyniki są zadowalające. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Jankiewicz, który zwyciężył w konkurencjach: 200m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Krzysiek w swoim trzecim starcie zajął drugą lokatę w konkurencji  100m stylem dowolnym. Imiennik Jankiewicza – Krzysztof Karwat w konkurencji 200m stylem grzbietowym dopłynął zaraz za swoim klubowym kolegą i zajął drugie miejsce w drugim swoim starcie w konkurencji 200m stylem zmiennym zajął trzecie miejsce. Bezkonkurencyjny w rywalizacji na dystansie 100m stylem motylkowym okazał się Kacper Perzankowski zwyciężając z bardzo dobrym rezultatem, na dystansie dwukrotnie krótszym w tym samym stylu Kacper wywalczył brązowy medal. Kacper Cwalina, który rywalizował w stylu klasycznym, dwukrotnie zajmował miejsce na podium na dystansie 200m był trzeci zaś na dystansie 50m był drugi. Medale również przywiozła ze sobą Izabela Zyga. Skierniewiczanka złoty medal wywalczyła w konkurencji 200m stylem klasycznym oraz medal brązowy w konkurencji 200m stylem zmiennym. Na podium stawali również: Julian Dudek – srebrny medal w konkurencji 100m stylem dowolnym oraz Szymon Dębski – medal brązowy w konkurencji 100m stylem motylkowym . Wśród znakomitych wyników indywidualnych należy również wspomnieć o fenomenalnym osiągnięciu męskiej sztafety 4x100m stylem dowolnym, która w składzie: Kacper Perzankowski, Ernest Meszka, Julian Dudek i Krzysztof Jankiewicz zdominowała rywalizację zajmując pierwsze miejsce, a uzyskany wynik 3:41,32 okazał się nowym rekordem klubu. Druga sztafeta chłopców zajęła piątą pozycję natomiast dziewczęta dopłynęły do mety na czwartej pozycji. Serdecznie gratulujemy występów wszystkim naszym reprezentantom.