Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zawody Pływackie o Puchar Mistrza Sportu

IMG_6949Ledwo rozpoczął się nowy sezon pływacki, a UKS Nawa Skierniewice wzbogaciła się o kilkanaście medali w rywalizacji indywidualnej oraz puchar w klasyfikacji drużynowej. Skierniewiczanie fenomenalnie zaprezentowali się w dniu 21 września podczas rozgrywanych w Ciechanowie zawodach pływackich o Puchar Mistrza Sportu. Na najwyższym stopniu podium w konkurencji 50m stylem klasycznym, stanął Kacper Cwalina, który był także drugi na 50m stylem dowolnym. Złoto wywalczył również Ernest Meszka na dystansie 50m „delfinem”. Ernest wypływał również srebro w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Kacper Perzankowski nie miał sobie równych w konkurencji 50m stylem motylkowym w której znakomicie pokonał konkurentów, zaś w konkurencji 50m stylem dowolnym był 5. Natalia Zyga natomiast zdominowała konkurencję 50m stylem grzbietowym. Wśród młodszych reprezentantów naszego klubu złoty medal zdobył Wojciech Styczyński płynąc w konkurencji 50m stylem klasycznym poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad 3 sekundy! Kornelia Walz, podobnie jak Wojtek, wygrała konkurencję 50m stylem klasycznym. Kornelia stanęła również na trzecim stopniu podium w konkurencji 50m stylem dowolnym. Długo by pisać o pozostałych medalistach dlatego tylko przybliżymy ich osiągnięcia: Patrycja Białkowska – dwa brązowe medale (50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym), Bartosz Brodowski – brązowy medal (50m stylem motylkowym), Karol Kalisiak – srebrny medal (50m stylem klasycznym), Krzysztof Kowalczyk – brązowy medal (50m stylem dowolnym), Kacper Orzechowski – brązowy medal (50m stylem klasycznym), Kasia Sarna dwa srebrne medale (50m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym), Iza Zyga srebny medal (50m stylem klasycznym) i brązowy medal (50m stylem dowolnym). Należy również wspomnieć, że kilku naszych zawodników zakwalifikowało się do morderczej konkurencji jaką był wyścig australijski. W klasyfikacji drużynowej Uczniowski Klub Sportowy Nawa Skierniewice wywalczyła 3 miejsce i tym samym ogromny puchar wraz z drużyną przyjechał do Skierniewic. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i liczymy na następne sukcesy na najbliższych zawodach.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi