Mistrzostwa Polski Juniorów 16-lat

ADSC_0586

Tuż po Mistrzostwach Polski Juniorów 15-lat odbyły się w Dębicy Mistrzostwa Polski Juniorów 16-lat. Chociaż Skierniewiczanom nie udało się wywalczyć żadnego medalu to zawody były znakomitym podsumowaniem całorocznej pracy. Aż dwukrotnie kwalifikował się do ścisłego finału Kuba Kowalczyk, który ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji w konkurencji 100m stylem klasycznym oraz na ósmej na dystansie dwukrotnie dłuższym również w konkurencji stylu klasycznego. Kuba był również dziesiąty (finał B) w konkurencji 50m stylem klasycznym. Finał A wywalczył również Ernest Meszka w konkurencji 200m stylem grzbietowym. Ernest zakwalifikował się do finału z ósmym czasem jednak w po południowym wyścigu poprawił czas tym samym zajmując siódmą lokatę. We wszystkich pozostałych swoich startach (100m, 50m stylem grzbietowym oraz 200m stylem zmiennym) Ernest kwalifikował się do finałów B. W finałach miała okazję także wystartować Patrycja Białkowska, która zajęła 15 pozycję zarówno w konkurencji 200m stylem grzbietowym jak i w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Gratulujemy wyników i życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.