Mistrzostwa Polski Juniorów 15lat & Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

83727

Za nami kolejny „wakacyjny” bój o medale Mistrzostw Polski. W miniony weekend o tytuły Mistrzów Polski na basenach o wymiarach olimpijskich – 50m – walczyli zarówno zawodnicy z rocznika 1998 w Mistrzostwach Polski Juniorów 15-lat, które odbyły się w Oświęcimiu, jak i zawodnicy z roczników 1995 i 1996 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest równocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów 17-18lat w Drzonkowie.

Zaczynając od podsumowania startów 17-18-latków, tym samym od największego sukcesu, którego autorem była Izabela Zyga. Iza wywalczyła brązowy medal na dystansie 200m stylem klasycznym!!! Nasza skierniewicka żabkarka dopłynęła z czasem 2:38,56, ustanawiając tym samym swój nowy wspaniały rekord życiowy.

O podium dosłownie otarł się Krzysztof Karwat, który w finale A na dystansie 200m stylem grzbietowym uplasował się na równie doskonałym, lecz nie zapewniającym medalu miejscu czwartym. Krzysztof uzyskał wynik 2:08,41.

Dwukrotnie w finale A pływał Marcin Łowicki. Już pierwszego dnia Marcin wywalczył szóste miejsce miejsce w konkurencji 200m stylem dowolnym, gdzie konkurencja była tak wyrównana, że do medalu naszemu zawodnikowi zabrakło jedynie 1,5. Marcin uzyskał czas 1:54,96. Równie dobry występ i siódmą pozycje odnotował Marcin na najdłuższym dystansie 1500m stylem dowolnym z czasem 16:15,38.

Miejsce w finale A po porannym bloku eliminacyjnym wywalczył również Kacper Perzankowski na dystansie 100m stylem motylkowym. W popołudniowym bloku finałowym nasz delfinista uplasował się ostatecznie na siódmej  pozycji, jednak tak jak i w przypadku starszego kolegi, do medalu zabrakło mu niewiele ponad jedną sekundę. Uzyskany przez Kacpra wynik to 0:56,46.

1146_resized

Młodsi czyli 15-letni reprezentanci UKS NAWA, rywalizowali walcząc o jak najlepsze lokaty w Oświęcimiu również i oni mogą pochwalić się wieloma wspaniałymi osiągnięciami. Klaudia Soliwoda, która dwukrotnie kwalifikowała się w porannych sesjach eliminacyjnych do finału A w stylu grzbietowym na dystansie 50m zajęła IV miejsce, a do upragnionego medalu zabrakło 0:00,07. Na dystansie o połowę dłuższym również w stylu grzbietowym zajęła V lokatę, Klaudia startowała również z powodzeniem w konkurencjach 200m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym, kwalifikując się do finałów B.

Swój życiowy wynik w konkurencji 200m stylem grzbietowym zanotowała Natalia Zyga, której to do medalu zabrakło 0:00,47, czwarte miejsce – lokata zaraz za podium to bardzo duże osiągnięcie tej młodej zawodniczki. Natalia zakwalifikowała się jeszcze do finału  w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

Trzecią naszą reprezentantką w Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu była Katarzyna Sarna. Kasia dwukrotnie walczyła w popołudniowych finałach w konkurencjach 100 i 200m stylem motylkowym zajmując odpowiednio 13 i 12 lokatę.

Na oświęcimskiej pływalni reprezentowali nas również: Karol Kalisiak, Hubert Kalisiak i Michał Dębski, choć nie udało im się zakwalifikować do finałów mistrzostw, to chłopcy zanotowali w swoich startach największy progres wynikowy.