Mistrzostwa Polski Juniorów 14-lat

1017407_549922295069144_885563121_n

W dniach 5-7.07.2013r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. Były to pierwsze mistrzostwa w sezonie 2012/13 na tzw. „długim” basenie (50-cio metrowym). Reprezentacja Skierniewic,  choć nieliczna, nie dała o sobie zapomnieć. Złoty medalista Zimowych Mistrzostw Polski, Szymon Dębski i teraz nie wrócił z pustymi rękoma. Już pierwszego dnia w eliminacjach Szymon pokazał, że nie można pozwolić sobie w rywalizacji z nim na żadne żarty. Zakwalifikował się do finału z pierwszym czasem w konkurencji 100m stylem motylkowym. Wspaniały wyścig finałowy dał Szymonowi pierwszy w swojej karierze medal Mistrzostw Polski rozgrywanych na pływalni o wymiarach olimpijskich. Szymon został wicemistrzem Polski konkurencji 100m stylem motylkowym. Julian Dudek – drugi z naszych reprezentantów spisał się równie dobrze. Julek wypływał w finale na 50m stylem dowolnym 12 pozycję, a na dystansie 200m również w konkurencji stylu dowolnego zajął 14 miejsce. Drugi dzień rozpoczął się nieco pechowo dla Szymona. Zarówno w eliminacjach jak i w finale był 4 w konkurencji 50m delfinem. Julek był 26 na 400m stylem dowolnym. Ostatniego dnia Szymon wywalczył kolejny medal w konkurencji 200m stylem motylkowym. Chociaż po eliminacjach był dopiero czwarty to w finale zdobył swój drugi srebrny medal gorzowskich mistrzostw. Julian znakomicie spisał się w finale na 100m stylem dowolnym. Pomimo, że w eliminacjach zajął 13 miejsce to w finale pokonał rywali i zwyciężył w finale B. Chłopcy mogą już odpoczywać po ciężkim obozie i zawodach. Miejmy nadzieję, że ich starsi koledzy popłyną niebawem równie dobrze.