Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców

DSC_1624

    Już za nami Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Olsztynie na pływali 50-cio metrowej w terminie 13-16.06.2013. Reprezentantami UKS Nawa Skierniewice na tej prestiżowej imprezie byli: Krzysztof Jankiewicz, Krzysztof Karwat, Izabela Zyga, Klaudia Soliwoda, Kacper Perzankowski, Ernest Meszka oraz Kacper Cwalina. Niestety, mimo tak dobrego składu oraz pozytywnego nastawienia przed podróżą do Olsztyna, Mistrzostw tych nie można zaliczyć do udanych.
Największa nadzieja na medal pokładana była w Krzysztofie Jankiewiczu, któremu niestety nie udało się osiągnąć wyznaczonego celu. Celem tym nie było jedynie wywalczenie miejsca na podium, a przede wszystkim uzyskanie minimum na Uniwersjadę. Sam zawodnik o swoim występie wypowiada się następująco: „Swój występ w Olsztynie oceniam dość krytycznie. Czołówka Polskich pływaków poszła mocno do przodu. Młodzież wyraźnie atakuje, wypierając starszych kolegów z wyścigów finałowych.
Moje starty nie należały do najbardziej udanych. Na wszystkich dystansach na których pływam, osiągałem wyniki znacznie wolniejsze od moich rekordów życiowych. Gubiłem się z techniką, a starty finałowe pływane były na podobnym poziomie co eliminacyjne w których ‚oszczędzałem siły’. Myślę, że nałożyło się bardzo wiele czynników, które zachwiały trening. Mój organizm też nie był w tym sezonie w najlepszej formie. Kontuzja stawu barkowego na trzy tygodnie przed Mistrzostwami Polski dała o sobie znać w ostatecznym rozrachunku. Póki co musimy z trenerem na spokojnie przeanalizować co w naszym systemie nie zagrało. Przede mną chwila odpoczynku od treningu w wodzie. Zamierzam poprawić elementy, które przydadzą mi się w efektywnym pływaniu, wzmacniając się na siłowni, biegając i praktykując jogę. Mam też egzaminy do zaliczenia, ponieważ Mistrzostwa Polski wypadły mi w środku sesji egzaminacyjnej i ze względu na starty część zaliczeń musiałem przełożyć.
Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i pozdrawiam!”
Dla pozostałych reprezentantów start w Mistrzostwach był próbą generalną przed występami w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się już w lipcu. Spośród tych zawodników, do finału zakwalifikował się Krzysztof Karwat, który w ostatecznym rozrachunku wywalczył miejsce 19 w konkurencji 200m stylem grzbietowym. Dwukrotnie o finał ocierał się Kacper Perzankowski. Zarówno w konkurencji 100m motylkiem, jak i na dystansie dwukrotnie dłuższym, Kacper był 23 (przypominamy, że do finałów kwalifikowało się łącznie 20 zawodników). Na tej samej pozycji, co „Perzan” uplasowała się Izabela Zyga na dystansie 800m stylem dowolnym. Największym progresem wyników spośród naszych zawodników pochwalić się może Ernest Meszka. Wszystkie rekordy życiowe tego zawodnika świadczą o jego wzrastającej formie.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi