Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy – Warszawianka 2013

warszawianka

W piątek i sobotę (tj. 31.05-01.06.2013) pływacka rywalizacja zagościła do Warszawy, tam 34 – osobowa reprezentacja naszego klubu przystąpiła do zmagań na 50-cio metrowej pływalni podczas Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Warszawy w Pływaniu. Celem najstarszych naszych reprezentantów był sprawdzian formy między innymi po zgrupowaniu Kadry Narodowej B i tym samym ostatnia okazja na pokazanie trenerom kto jest gotów na start w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w Olsztynie już za niecałe dwa tygodnie. Zawodnicy, o których mowa to: Patrycja Białkowska, Izabela Zyga, Kacper Cwalina, Krzysztof Jankiewicz, Krzysztof Karwat, Ernest Meszka, oraz Kacper Perzankowski. Ich wyniki nie liczyły się w bezpośredniej rywalizacji.

O medale natomiast, walczyli zawodnicy w wieku od 10 do 15 lat – czyli w tym przypadku pozostała część naszej reprezentacji. „Młodsza” grupa UKS NAWA przywiozła ze stolicy aż 24 medali!!! Multimedalistą, który skompletował aż 5 krążków okazał się Kacper Orzechowski, nasz 13-sto letni zawodnik był dwukrotnie drugi na dystansach 100m stylem klasycznym, oraz 400m stylem zmiennym. Trzy kolejne medale Kacpra były w kolorze brązowym i zostały wywalczone w konkurencjach 50m stylem klasycznym oraz 100 i 200m motylkowym. Kolejnym kolekcjonerem medali został Julek Dudek. Julek zwyciężył na dystansie 100m stylem dowolnym oraz dopływał trzykrotnie na drugiej pozycji w konkurencjach 50, 200 raz 400m również stylem dowolnym za każdym razem zdecydowanie poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy.

Tą samą kompozycje trzech medali, gdzie każdy odznaczał się innym kolorem zdobywali Katarzyna Sarna, Szymon Dębski oraz Bartosz Stefanowski. Kasia zdobyła złoto w konkurencji 200m stylem motylkowym, srebro na dystansie 50m tym samym stylem oraz brąz w wyścigu na dystansie 200m dowolnym. Szymon triumfował w konkurencji 100m stylem motylkowym, jako drugi dopłynął na dystansie dwukrotnie dłuższym płynąc tym samym stylem oraz był 3 w wyścigu na dystansie 50m również w tej samej specjalizacji. Bartosz natomiast, wszystkie swoje medale zdobył na dystansie 100m kolejno w stylach motylkowym, dowolnym i grzbietowym.

Dwa zwycięstwa na swoim koncie odnotował Bartłomiej Kaczor, który był bezkonkurencyjny w stylu grzbietowym zarówno na dystansie 100 jak i 200 metrów. Również dwa razy na podium stawała Natalia Zyga. Swoją obecność na najwyższym stopniu podium odnotowała po zwycięstwie w konkurencji 200m stylem grzbietowym, a na dystansie o połowę krótszym zdobyła srebro. Swoje pierwsze zwycięstwo na długim basenie ma za sobą również Zuzanna Filipiak w konkurencji 100m stylem motylkowym, oraz Maciej Zarzycki, który dopłynął pierwszy w konkurencji 100m stylem klasycznym.

Wszystkich udanych startów ze zdecydowaną przewagą nowych rekordów życiowych serdecznie gratulujemy!

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi