Mistrzostwa Województwa Klas III

20130527_133828

Już po raz drugi w tym miesiącu, skierniewicki basen był miejscem zmagań pływaków podczas prestiżowej imprezy. W poniedziałek, 27 maja miłośnicy pływania mieli okazje obejrzeć, na wysokim poziomie, rywalizację młodych pływaków podczas III rundy Mistrzostw Województwa Klas III.

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 14 klubów z całego województwa. Sprawna organizacja zawodów sprzyjała atmosferze, która panowała na pływalni, ducha walki i zdrowej, sportowej rywalizacji.

Skierniewickiej reprezentacji zdecydowanie sprzyjała ów atmosfera doskonale znanego im obiektu. Ośmioosobowa reprezentacja UKS NAWA Skierniewice wywalczyła aż 7 medali. Triumfatorem wśród „naszych” był Bartosz Stefanowski, który najpierw zwyciężył w konkurencji 50m stylem motylkowym a następnie dołączył do swojej kolekcji medal srebrny w konkurencji 100m stylem zmiennym. Złotym medalistą okazał się również Kacper Krakowiak. Kacper zdeklasował przeciwników w konkurencji 100m stylem grzbietowym oraz wywalczył brązowy medal w konkurencji 100m stylem dowolnym. Kolejne dwa medale w kolorze srebrnym zdobył Bartłomiej Kaczor w konkurencji 100m stylem grzbietowym, oraz (zaraz za swoim kolegą klubowym) w konkurencji 50m stylem motylkowym.

Wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy wraz z Janem Michalakiem przyczynili się do największego sukcesu zawodów. Chłopcy pokonali 15 zespołów sztafetowych i tym samym zwyciężyli w konkurencji 4x50m stylem zmiennym!!! Dystans ten pokonali w czasie 2:58,28, aż z cztero-sekundową przewagą nad drugim zespołem Uks Sp 149 Łódź. Dziewczęta w składzie: Julia Bitel, Weronika Zalewska, Zuzanna Filipiak oraz Amelia Wyszkowska, w tej samej konkurencji wywalczyły również znakomitą szóstą lokatę.

Na koniec warto wspomnieć, że wspólne starania i sukcesy całej dziewiątki naszych reprezentantów, uplasowały klub UKS NAWA Skierniewice na 4 pozycji w klasyfikacji generalnej po wszystkich III rundach. Serdecznie gratulujemy !!!