Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

MIĘDZYNRODOWE ZAWODY PŁYWACKIE „SPRINT” O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SKIERNIEWICE

IMG_5027

   Nawet w „weekend majowy” pływacy nie odpuszczają sobie rywalizacji, 3 maja na skierniewickim basenie wspólnie z OSiR NAWA zorganizowaliśmy pierwsze Międzynarodowe Zawody Pływackie „SPRINT” o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice.  Zawody zgromadziły ponad 200 zawodników z 24 klubów z całej Polski oraz z dwóch klubów z Ukrainy i jednego z Niemiec. Niemiecka reprezentacja to zawodnicy z klubu SV Gera z miasta partnerskiego dla Skierniewic. Rywalizacja o medale toczyła się w poszczególnych kategoriach wiekowych – do 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat, 14-16 lat, oraz kategoria OPEN. Bez względu na kategorie wiekową, wszyscy zawodnicy mieli możliwość startu w następujących konkurencjach: 50m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym lub motylkowym, oraz 100m stylem zmiennym. Finałem zawodów był wyścig australijski. Nasz klub, jednocześnie organizator zawodów, wystawił najliczniejszą – 65 osobową reprezentację, która ostatecznie okazała się liderem spośród wszystkich 24 startujących klubów. Reprezentanci UKS NAWA zgromadzili łącznie 43 medale, a wśród nich aż 12 najcenniejszych, złotych krążków. Najlepiej spisała się Klaudia Soliwoda, która wygrywała każdy swój wyścig. Wyprzedziła swoje rywalki zarówno w konkurencji 50m stylem grzbietowym i dowolnym, jak i w konkurencji  100m stylem zmiennym. Znakomicie spisał się również Krzysztof Jankiewicz, który wygrał wyścig w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Krzysiek zajął dwukrotnie 2 miejsca w konkurencjach 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym. Izabela Zyga także wywalczyła kilka medali. Złoty krążek zdobyła w konkurencji 50m stylem dowolnym, natomiast srebrny w konkurencji 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym. Nie można zapomnieć o znakomitych osiągnięciach młodszych zawodników naszego klubu. Wspaniale spisała się Kornelia Walz, która zdominowała rywalizację w konkurencji  50m stylem dowolnym oraz 50m stylem klasycznym. Kornelia zdobyła również srebrny medal w konkurencji  100m stylem zmiennym. Kolega z rocznika Korneli – Kacper Orzechowski – również wzbogacił się o kilka medali. Był on pierwszy w konkurencji 50m stylem motylkowym oraz drugi w konkurencji  50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym. Bardzo młody bo zaledwie 9 letni Michał Pietrzyk popłynął po złoto w konkurencjach: 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym. Na podium stawali również: Patrycja Białkowska, Bartosz Brodowski, Kacper Cwalina, Kaja Dudek, Barbara Gruda, Gabriela Góral, Zuzanna Jędrzejczak, Krzysztof Karwat, Kuba Kowalczyk, Andżelika Lipińska, Ernest Meszka, Kacper Perzankowski, Katarzyna Sarna, Jakub Lesiński, Julia Soliwoda, Wojciech Styczyński, Maciej Zarzycki, Natalia Zyga oraz Paulina Zyga.

    Na koniec rywalizacji wspaniały spektakl zafundowali kibicom zawodnicy, którzy zakwalifikowali się do wyścigów australijskich, aż trzykrotnie zwycięzcami morderczych wyścigów zostawali zawodnicy UKS NAWA Skierniewice. Krzysztof Jankiewicz, Klaudia Soliwoda i Ernest Meszka nie dali się pokonać w finałowych wyścigach i to oni triumfowali w swoich kategoriach wiekowych. Zawodnicy naszego klubu ustanowili, aż 128 nowych rekordów życiowych, tak szybkie pływanie naszych reprezentantów poskutkowało zwycięstwem klubu ze Skierniewic w klasyfikacji drużynowej. Zwycięski puchar i miejsce na najwyższym stopniu podium podkreślają, że zawody można zaliczyć do bardzo udanych zarówno pod względem sportowym jak i również organizacyjnym.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

LISTA ZGŁOSZONYCH ZAWODNIKÓW

LISTA ZGŁOSZONYCH KLUBÓW

WYNIKI

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

 

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

 

Brak odpowiedzi