Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18lat – Kraków 2013

IZA

W miniony weekend odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski. Podczas rywalizacji w Krakowie i Gliwicach nasi reprezentanci znów udowodnili nam, że dzięki ciężkiej pracy podczas niezliczonych godzin treningowych oraz samozaparciu można osiągnąć postawiony sobie cel.

W Krakowie o tytuł Mistrzów Polski walczyli 17-sto i 18-sto letni pływacy. UKS Nawa Skierniewice reprezentowali: Izabela Zyga, Kacper Perzankowski, Krzysztof Karwat oraz Marcin Łowicki.

Pierwszy medal w Krakowie do tegorocznej kolekcji, dołączyła Izabela Zyga, która zdobyła BRĄZ po pełnym emocji wyścigu na dystansie 200m stylem klasycznym. Iza ukończyła ten dystans z czasem zdecydowanie lepszym od dotychczasowego rekordu życiowego – 2:35,08. Ta najlepsza skierniewicka żabkarka plasowała się również dwukrotnie na miejscu 11 w konkurencjach 50 oraz 100m stylem klasycznym.

Po upragniony medal sięgnął również Marcin Łowicki. Marcin ten jakże cenny medal zdobył na dystansie 1500m stylem dowolnym. Nasz reprezentant ukończył ten wyczerpujący,  wymagający niezwykłej wytrzymałości wyścig na trzeciej pozycji ze znakomitym czasem 15:21.05. Marcin był również bardzo blisko podium w konkurencjach 400m stylem dowolnym, gdzie wywalczył znakomite piąte miejsce oraz w konkurencji 200m stylem dowolnym gdzie zajął szóste miejsce.

Znakomitym występem, z fenomenalnym wynikiem, popisał się również Kacper Perzankowski, który był piąty w konkurencji 200m stylem motylkowym, uzyskując czas 2:00,92. Płynąc w tym samym stylu nasz delfinista był dziewiąty na dystansie o połowę krótszym z rezultatem 0:55,20.

Krzysztof Karwat, nasz ostatni reprezentant był dwunasty w konkurencji 200m stylem grzbietowym uzyskując czas 2:04,86.

Cała czwórka skierniewickich pływaków popisała się znakomitą formą, o czym świadczą uzyskane wyniki, lepsze od ich dotychczasowych rekordów życiowych.