Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15lat – Dębica

ZMP_DEBICA_2013

Równolegle do zawodów w Olsztynie, druga część reprezentacji skierniewickiego klubu rywalizowała w Dębicy w Mistrzostwach Polski Juniorów 15-sto letnich. Najbliżej podium była Klaudia Soliwoda, która dwukrotnie po zakwalifikowaniu się do finału A, plasowała się w nim na piątej pozycji. Klaudia dopłynęła na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 0:30.57, lecz pomimo dzielących od podium dwóch pozycji, do medalu zabrakło jej jedynie 0:00,16 sekundy. W drugiej konkurencji – 100m stylem grzbietowym, Klaudia dopłynęła z czasem 1:06,06. Nasza grzbiecistka zajmowała również dwukrotnie 11 lokatę w konkurencjach 50m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. Była również 13 w konkurencji 200m stylem grzbietowym.

Znakomity występ odnotowała również Katarzyna Sarna. Kasia uplasowała się na 10 pozycji na niezwykle ciężkim dystansie 200m stylem motylkowym, a uzyskany przez nią rezultat 2:32,91, okazał się nowym rekordem życiowym zawodniczki, poprawionym o blisko 6 sekund. Nasza specjalista od stylu motylkowego zajęła również 18 miejsce na dystansie dwukrotnie krótszym.

Miejsca w finale B zapewniła sobie również Natalia Zyga, która dystans 100m stylem grzbietowym ukończyła z czasem 1:09,45, gwarantując sobie tym samym miejsce 13. Natalia była również 14 na dystansie dwukrotnie dłuższym z czasem 2:26,49.

Z męskiego grona naszej reprezentacji najlepiej zaprezentował się Michał Dębski. Michał wywalczył wysoką, 15 lokatę, płynąc w finale B w konkurencji 200m motylkowym uzyskał czas 2:22,76.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wywalczonych miejsc oraz uzyskanych wyników, a w szczególności tych, które okazały się lepsze od dotychczasowych rekordów życiowych.

 

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

 

 

 

Brak odpowiedzi