Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14lat – Olsztyn 2013

olsztyn_zmp_2013

   W miniony weekend 1-3.03.2013 nasi reprezentanci rozpoczęli rywalizację podczas Zimowych Mistrzostw Polski. Tę prestiżową imprezę uprzedził cykl niezwykle długich i wyczerpujących przygotowań, których efektem były fenomenalne rezultaty. Na olsztyńskiej pływalni rywalizowali najlepsi 14-latkowie z całej Polski a wśród nich Szymon Dębski oraz Julian Dudek – reprezentanci skierniewickiego klubu. Mogłoby się wydawać, że jest to nieliczna reprezentacja, lecz chłopcy zdecydowanie w tym przypadku pokazali, że nie liczy się ilość ale jakość. Szymon wraz z Julkiem po trzydniowej, zaciętej rywalizacji, która postawiona była na bardzo wysokim poziomie wrócili do Skierniewic z dorobkiem PIĘCIU MEDALI MISTRZOSTW POLSKI! Ten najcenniejszy, ZŁOTY medal, już pierwszego dnia, padł łupem Szymona w konkurencji 100m stylem motylkowym. Szymon startował w finale rozstawiony z najlepszym czasem, który zapewnił sobie podczas porannych eliminacji. Podczas popołudniowego starcia o medale, nasz reprezentant, pomimo ciążącej na nim presji lidera, zachował swoją pozycję z rezultatem 0:59,69, przełamując tym samym „magiczną granicę” jednej minuty.

Tego samego dnia SREBRO do kolekcji dołączył Julek, który otarł się o zwycięstwo w sprincie, w konkurencji 50m stylem dowolnym. Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele, Julek dopłynął z czasem 0:24,89 ustanawiając tym samym swój nowy wspaniały rekord życiowy. Zdobyty medal najwyraźniej zmotywował skierniewickiego kraulistę do dalszych zmagań. Jeszcze tego samego dnia, Julek sięgnął po BRĄZOWY „krążek” w konkurencji 200m stylem dowolnym. Nasz zawodnik zdecydowanie nie miał zamiaru zwalniać tempa. Drugi start przyniósł mu drugi medal z drugim rekordem życiowym 2:01,69. Podczas kolejnego, równie emocjonującego dnia, ponownie z szansami na medal wystartował Szymon, który ukończył wyścig w konkurencji 50m stylem motylkowym na znakomitej, lecz jakże pechowej dla sportowców, czwartej pozycji. Dwa kolejne medale przypadły na ostatni dzień rywalizacji. Jako pierwszy na podium stawał Szymon, który do złota dołączył medal BRĄZOWY wywalczony w jednej z najbardziej wyczerpującej konkurencji – 200m stylem motylkowym. Nasz zawodnik dopłynął z czasem 2:16,98. Zwieńczeniem tych pełnych sukcesów mistrzostw było zdobycie przez Julka SREBRNEGO medalu w konkurencji 100m stylem dowolnym ze znakomitym wynikiem 0:54,98.

 

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

 

 

 

Brak odpowiedzi