Puchar Łódzkiego Okręgowe Związku Pływackiego – I runda

cwalina

W miniony czwartek na skierniewickiej pływalni odbyła się I runda Pucharu Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego. Na miejscowej pływalni rywalizowali najlepsi pływacy województwa łódzkiego na czele z Aleksandrą Urbańczyk – brązową medalistką Mistrzostw Świata w Stambule, oraz Skierniewiczaninem, Krzysztofem Jankiewiczem – aktualnym Mistrzem Polski Seniorów.

Gospodarze wystawili liczną reprezentację składającą się z 26 zawodników w wieku 13 lat i starsi, w skład której wchodzili: Patrycja Białkowska, Izabela Zyga, Natalia Zyga, Katarzyna Sarna, Klaudia Soliwoda, Dudek Kaja, Amelia Małkus, Aleksandra Mrówka, Klaudia Zakrzewska,  Gabriela Góral,  oraz Krzysztof Jankiewicz, Kacper Perzankowski, Krzysztof Karwat, Kacper Cwalina, Kuba Kowalczyk, Ernest Meszka, Hubert Kalisiak, Karol Kalisiak, Michał Dębski, Julian Dudek, Szymon Dębski, Bartosz Brodowski, Kacper Orzechowski, Mateusz Chmielowiec, Łukasz Chmielowiec,  Krzysztof Kowalczyk i Michał Wacławek.

Nasza reprezentacja zdobyła aż 25 medali, a wśród nich zalazło się aż 6 tych najcenniejszych – złotych. Zdobywcą dwóch złotych medali był nie kto inny jak Krzysztof Jankiewicz, który triumfował na dystansach 50 oraz 200m stylem grzbietowym. Znakomitym występem popisała się Klaudia Soliwoda, która aż trzy razy stawała na najwyższym stopniu podium na dystansach 50 i 200m stylem grzbietowym oraz 100m stylem dowolnym. Klaudia uplasowała się również na drugiej pozycji w konkurencji 100m stylem zmiennym. Kolejne dwa srebra wywalczyła Izabela Zyga w konkurencji 50m stylem klasycznym, oraz po znakomitym finiszu na dystansie dwukrotnie dłuższym w tym samym stylu. O złoto otarł się Kacper Perzankowski, który po zaciętym pojedynku uległ swojemu przeciwnikowi o kilka setnych sekundy plasując się tym samym na drugiej pozycji na dystansie 100m stylem motylkowym. Kacper zdobył również brąz na dystansie 100m stylem dowolnym, ustanawiając czas szybszy od dotychczasowego rekordu życiowego. Kolejną multimedalistką tego dnia okazała się siostra Izy – Natalia, która wywalczyła dwa srebrne medale na dystansach 50 oraz 200m stylem grzbietowym, oraz dopłynęła na trzeciej pozycji w konkurencji 100m stylem dowolnym. Równie znakomity występ z rekordami życiowymi odnotowała Kasia Sarna, która była nagradzana dwukrotnie srebrnym medalem w konkurencjach 100m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym. Srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym zdobył Krzysztof Karwat, oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym w tym samym stylu – Patrycja Białkowska.  Zdobywcą ostatniego złotego krążka był Szymon Dębski, który okazał się najlepszy na dystansie 100m stylem motylkowym, Szymon dołączył do swojej kolekcji medali brąz na dystansie 100m stylem dowolnym. Dwa medale zdobył  także Kacper Cwalina: srebrny w konkurencji 100m stylem klasycznym i brązowy na dystansie o połowę krótszym. Srebrne medale wywalczyli również Michał Dębski na dystansie 100m stylem motylkowym oraz Julian Dudek w konkurencji 100m stylem dowolnym. Ostatni Indywidualny medal przypadł Hubertowi Kalisiakowi na dystansie 100m stylem klasycznym.

W rywalizacji wzięły również udział aż cztery składy sztafetowe UKS Nawa Skierniewice. Zespół w składzie: Ernest Meszka, Krzysztof Karwat, Kacper Perzankowski oraz Krzysztof Jankiewicz  uplasowała się na znakomitej trzeciej pozycji zamykając tym samym tak liczny dorobek medalowy Skierniewiczan.

Na pochwałę zasługuje fakt, że zawody przebiegały bardzo sprawnie co zawdzięczamy trenerom oraz wszystkim działaczom i sympatykom naszego klubu, którzy podjęli się zorganizowania zawodów na szczeblu wojewódzkim. Zawody nie miałyby tak wspaniałej oprawy gdyby nie sponsorzy, serdecznie słowa podziękowania za wsparcie przy organizacji należą się panu Janowi Dziecicowi właścicielowi firmy SFAMASZ oraz panu Piotrowi Dudkowi właścicielowi firmy PED-BRUK. Wszyscy dokładali wszelkich starań alby zawodnicy, a szczególnie przyjezdni, czuli się swobodnie i bez przeszkód rywalizowali między sobą o najwyższe lokaty, oraz o uzyskanie jak najlepszych rezultatów. Serdecznie gratulujemy!