Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zawody Pływackie u Ciecha

ciechanow   Bieżący rok rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodników naszego klubu. Skierniewiczanie w dniu 19.01.2013r. rywalizowali w Zawodach Pływackich o Puchar Prezesa MOSiR w Ciechanowie, nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce spośród 44 startujących klubów, indywidualnie najlepiej spisała się Klaudia Soliwoda, która była bezkonkurencyjna zarówno na 50 i 100m stylem dowolnym jak i grzbietowym. Na podium znalazła się również Izabela Zyga – srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w roku 2012 – zajmując  pierwsze miejsca w konkurencjach  50m i 100m stylem klasycznym, drugie w konkurencji 100m zmiennym oraz trzecią pozycję w konkurencji  100m stylem dowolnym. Krzysztof Karwat – ubiegłoroczny zwycięzca letnich Mistrzostw Polski – wywalczył złote medale w konkurencjach 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym oraz srebrny w konkurencji  100m stylem grzbietowym.  Kornelia Walz zdobyła złoty medal na 50 i 100m „żabką”, Kornelia również wywalczyła brąz w konkurencji  100m stylem zmiennym. Kolejne złoto przywiozła do Skierniewic Katarzyna Sarna, która wygrała wyścig w konkurencji  100m stylem motylkowym, Kasia również  zajęła trzecie miejsce w konkurencji  100m stylem dowolnym. Kacper Perzankowski – brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Polski – wygrał wyścig w konkurencji  50m stylem motylkowym. Na dwa razy dłuższym dystansie zajął drugą pozycję, natomiast brąz wywalczył w konkurencji 100m stylem dowolnym. Kacper Orzechowski, jeden z młodszych startujących zawodników także zdobywał medale. Kacper był pierwszy w konkurencji ­­100m stylem motylkowym, drugi na dystansie dwa razy krótszym oraz trzeci w konkurencji 100m stylem klasycznym. Złoty medal wszedł w posiadanie również Patrycji Białkowskiej, która zwyciężyła w konkurencji 100m stylem grzbietowym, Patrycja zdobyła również brązowy medal da dystansie 50m również w stylu grzbietowym. Trzy brązowe medale wywalczył Ernest Meszka (50m, 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem motylkowym), natomiast  Natalia Zyga wywalczyła dwa srebrne (50m, 100m stylem grzbietowym) i brązowy medal (100m stylem motylkowym). Medale zdobywali również: Kacper Cwalina – brązowy (50m stylem klasycznym), Julian Dudek – brązowy (100m stylem dowolnym), Michał Dębski – brązowy (100m stylem motylkowym), Szymon Dębski – brązowy (100m stylem motylkowym), Wojciech Styczyński – brązowy (50m stylem klasycznym). Łącznie Skierniewiczanie zdobyli 35 medali i ustanowili 34 rekordy życiowe. Przypominamy, że zawodnicy są w trakcie przygotowań do Zimowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w marcu. Serdecznie gratulujemy wyników i oczekujemy dalszych sukcesów!

 WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

 

 

Brak odpowiedzi