Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Ostrowiec Świętokrzyski 2012

Przez cztery dni minionego tygodnia (19-22.12.2012) w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Na tej prestiżowej imprezie, bój o tytuły mistrzowskie, toczyli  najlepsi z najlepszych polskiego pływania. Wśród rywalizujących nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji w skład której wchodzili najbardziej utytułowani skierniewiccy pływacy: Krzysztof Jankiewicz, Izabela Zyga, Marcin Łowicki, Kacper Perzankowski, Krzysztof Karwat oraz Sebastian Krawczyk. Już pierwszy dzień rywalizacji przyniósł medal dla skierniewickiego klubu. Zdobywcą medalu okazał się nie kto inny jak nasz „Superpływak” Krzysztof Jankiewicz! Krzysiek wywalczył tytuł wicemistrza Polski na dystansie 200 m stylem grzbietowym, ulegając jedynie aktualnemu mistrzowi świata w tej konkurencji – Radkowi Kawęckiemu!!!  Kolejny, tym razem brązowy medal Jankiewicz wywalczył w konkurencji 50m stylem grzbietowym!!! Tym razem do złota zabrakło mu zaledwie 0:00,7. Jednak dwa medale najwidoczniej nie usatysfakcjonowały w pełni naszego Mistrza i jak się okazało to co najlepsze zostawił sobie na deser, a nam – kibicom, zapewnił przy tym nie małych emocji. Ostatniego dnia rywalizacji Krzysztof Jankiewicz wywalczył ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW!!! Deklasując rywali w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Obok sukcesów w rywalizacji seniorów, Jankiewicz przywiózł do Skierniewic jeszcze trzy medale wywalczone w kategorii młodzieżowiec: złoty – na dystansie 100m i dwa srebrne 50 i 200m oczywiście w stylu grzbietowym.

Znakomity występ odnotował również Marcin Łowicki, który zajął wysoką 10 lokatę na dystansie 1500 m stylem dowolnym z czasem 15:35,20, który okazał się jego nowym rekordem życiowym, lepszym od poprzedniego o ponad 15 sekund! Warto wspomnieć, że Marcin ustanawiał swoje nowe rekordy życiowe również na dystansach 400 oraz 200 metrów stylem dowolnym, co nie tylko cieszy, ale również znakomicie wróży na kolejne starty zawodnika.

Bardzo udanym startem może pochwalić się również Izabela Zyga. Iza dopłynęła na 12 miejscu w konkurencji 200m stylem klasycznym, uległa tylko jednej zawodniczce w swojej kategorii wiekowej i po raz kolejny poprawiła swój rekord życiowy.

Kacper Perzankowski – specjalista od stylu motylkowego, uplasował się na 16 pozycji, na morderczym dystansie 200 metrów, również przełamując bariery czasowe swojej dotychczasowej życiówki.

Na pozycji 17 rywalizację ukończył Krzysztof Karwat w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym. Krzysiek także ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Bardzo ważnym incydentem na tegorocznych mistrzostwach był występ skierniewickiej sztafety w konkurencji 4×50 m zmiennym mężczyzn, w skład której wchodzili: Krzysztof Jankiewicz, Sebastian Krawczyk, Kacper Perzankowski oraz Marcin Łowicki. Nasza sztafeta uplasowała się na miejscu 11 z czasem 1.43.39.

Trzy medale Krzysztofa Jankiewicza, 15 miejsce w klasyfikacji klubowej na 103 reprezentacje oraz znakomite wyniki, wraz z rekordami życiowymi pozostałych zawodników spowodowały, że Mistrzostwa Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim były niewątpliwie bardzo udanym występem reprezentacji skierniewickiego klubu.