Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu

   W dniach 12-14.12.2012 reprezentanci  naszego klubu rywalizowali w  Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Pływaniu, dla większości zawodników były to ostatnie zawody kończącego się roku. Siedemnastoosobowa drużyna podsumowała bieżący rok znakomitymi wynikami. Łącznie zawodnicy przywieźli do Skierniewic  17 medali ustanawiając  aż 51 nowych rekordów życiowych. Zdecydowanie najlepiej spisał się Krzysztof Jankiewicz, który każdy swój start kończył na pierwszym miejscu zarówno był bezkonkurencyjny w swoich koronnych konkurencjach stylu grzbietowego jaki i triumfował na dystansach sprinterskich (50 metrów) w stylu motylkowym i dowolnym. Imiennik Jankiewicza, Krzysiek Karwat wykorzystał absencję startową swojego klubowego kolegi i to on zwyciężył na dystansie 200m stylem grzbietowym, przypomnijmy że obaj zawodnicy to aktualni złoci medaliści Mistrzostw Polski na dystansie 200m stylem grzbietowym, Jankiewicz w kategorii senior i młodzieżowiec zaś Karwat w kategorii juniora.  To że Skierniewice „grzbietem stoją” potwierdził również Ernest Meszka, który dopłynął jako trzeci w tejże konkurencji (200m stylem grzbietowym) i tym samym wywalczył brązowym medal Mistrzostw. Znakomite dwa 3 miejsca wywalczył Kacper Cwalina na dystansach 50m i 200m stylem klasycznym. Tuż przed Kacprem w konkurencji 200m popularną „żabką” uplasował się Kuba Kowalczyk zdobywając tym samym tytuł wicemistrza województwa. W tek samej konkurencji co Kuba i Kacper  1 miejsce zajęła Izabela Zyga – aktualna Wicemistrzyni Polski Juniorów na tym dystansie. Iza była również 3 w konkurencji 50m stylem klasycznym oraz 200m stylem zmiennym. Najmłodszą naszą medalistką została Klaudia Soliwoda, która dwukrotnie stawała na podium, wywalczyła ona 2 pozycję w konkurencji 50m stylem grzbietowym oraz 3 w konkurencji 100m również stylem grzbietowym. Kacper Perzankowski pomimo, że startował tylko pierwszego dnia mistrzostw, nie dał o sobie zapomnieć, wywalczył on bowiem złoty medal w konkurencji 100m stylem motylkowym – aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów w tej konkurencji – oraz brązowy w konkurencji 200m stylem dowolnym. Ostatnim zawodnikiem z naszego klubu, który podczas trzydniowych zmagań zajął miejsca na podium był Marcin Łowicki. Popularny „Łowik” okazał się bezkonkurencyjny na morderczym dystansie 1500m stylem dowolnym, tym samym zdobywając złoty medal, Marcin również zdobył brązowy medal w konkurencji  100m stylem dowolnym. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom wspaniałych występów, równocześnie trzymamy kciuki za naszą reprezentację, która już od środy rywalizować będzie w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi