Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Grand Prix Puchar Polski – Poznań

   W miniony weekend 24-25.11.2012 odbyły się kolejne zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski, które tym razem rozegrane zostały w Poznaniu. Tradycyjnie najlepszy występ odnotował Krzysztof Jankiewicz. Nasz czołowy grzbiecista był dwukrotnie drugi na dystansach 50 oraz 200 metrów w swojej specjalizacji uzyskując kolejno czasy 0:24,90 i 1:55,64. Krzysiek był również trzeci na dystansie pośrednim – 100m również w stylu grzbietowym. Znakomitą, siódmą lokatę wywalczyła Izabela Zyga w konkurencji 200m stylem klasycznym, która uzyskała wynik 2:39,19, będący wynikiem lepszym od dotychczasowej życiówki Izy oraz nowym rekordem klubu. Nasza „żabkarka” była również dwukrotnie 13 na dystansach 50 oraz 100 metrów. Dwa razy na miejscu 11 plasował się Kacper Perzankowski w konkurencjach stylu motylkowego na dystansach 200m i 100m. Dystans 100m stylem motylkowym, Kacper ukończył z nowym rekordem życiowym, który od niedzieli wynosi 0:56,87. 16 miejsce przypadło naszemu delfiniście na dystansie sprinterskim 50ciu metrów. Podczas Grand Prix startował również Krzysztof Karwat, który swój najlepszy występ zanotował w rywalizacji na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, którą ukończył na pozycji 15.

    Czołowe miejsca oraz rekordy życiowe świadczą o wysokiej formie naszych pływaków. Występ w Poznaniu był ostatnim poważniejszym sprawdzianem przed Zimowymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które pod koniec grudnia odbędą się w Ostrowcu świętokrzyskim. Kacper Perzankowski i Krzysiek Karwat przez następne dwa tygodnie spędzą w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, gdzie będą szlifować formę przed najważniejszymi startami sezonu zimowego.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi