V Ogólnopolskie Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości

W ubiegłą niedzielę tj. 11.11.2012, w Sochaczewie odbyły się V Ogólnopolskie Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości, gdzie brać pływacka po raz kolejny wspólnie świętowała święto narodowe przypadające 11 listopada. W rywalizacji wzięło udział 34 zawodników z naszego skierniewickiego klubu pływackiego. Ta liczna reprezentacja wywalczyła łącznie 28 krążków. Warto wspomnieć, że medale wręczała Otylia Jędrzejczak, która była gościem na sochaczewskiej pływalni.

Dwa najcenniejsze medale z rąk mistrzyni otrzymała Klaudia Soliwoda, która zwyciężyła w wyścigu na 100m zarówno stylem grzbietowym jak i stylem dowolnym. Złoty krążek wywalczył również Kacper Cwalina na dystansie 100m stylem klasycznym. W tej samej konkurencji co Kacper,  w swojej kategorii wiekowane zwyciężył Kacper Orzechowski. Na tym samym dystansie, w stylu grzbietowym, pierwszy dopłynął Ernest Meszka, który do złota dołączył również srebro i brąz. W stylu motylkowym zwyciężył Szymon Dębski. Po dwa srebra i po jednym brązie zdobyły Katarzyna Sarna i Natalia Zyga, a jeden srebrny i dwa brązowe krążki wywalczył Julian Dudek. Dwa brązy wywalczył również Bartosz Stefanowski. Medale zdobywali także: Kuba Kowalczyk, Patrycja Białkowska, Michał Dębski, Bartłomiej Kaczor oraz Kornelia Walz.

Nasi reprezentanci łącznie ustanowili 60 nowych rekordów życiowych. Medalistom oraz tym, którzy pobili swoje ‘życiówki’ serdecznie gratulujemy!