Grand Prix Polski – Łódź

To był pracowity weekend dla pływaków oraz trenerów naszego klubu. W Łodzi odbyło się Grand Prix Polski, na którym rywalizację podjęła liczna, piętnastoosobowa reprezentacja ze Skierniewic. Najlepszym występ odnotował najbardziej utytułowany, skierniewicki pływak – Krzysztof Jankiewicz. Krzysiek na platformie startowej stawiał się aż pięciokrotnie. Na najdłuższym z dystansów w stylu grzbietowym, jakim jest 200m oraz o połowę krótszym uplasował się na drugiej pozycji ulegając jedynie Radkowi Kawęckiemu. Na dystansie 50m w tej samym stylu był trzeci. Nasz czołowy grzbiecista startował również na dystansach w stylu motylkowym, gdzie również zajmował miejsca na podium. Na dystansie 50m był drugi, a na dystansie 100m dopłynął na trzeciej pozycji. Dobry występ odnotował również Kacper Perzankowski. Nasz specjalista od stylu motylkowego zajął 7 lokatę na morderczym dystansie 200m, oraz był 8 płynąc dystans o połowę krótszy, którego wyniki okazał się dla Kacpra nowym rekordem życiowym. Miejsce w pierwszej dziesiątce zajęła także Izabela Zyga, która była 9 na dystansie 200m stylem klasycznym. Miejsce 11 zajął Krzysztof Karwat w konkurencji, w której jest aktualnym Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej, 200m stylem grzbietowym. Na tej samej pozycji, na dystansie 800m kraulem dopłynął Marcin Łowicki (z nowym rekordem życiowym). Wysoką, bo 14 lokatę, zajęła jedna z najmłodszych uczestniczek łódzkich zawodów Klaudia Soliwoda w konkurencji  50m stylem grzbietowym.