VII Memoriał im. Tadeusza Sławeckiego

W miniony weekend 20-21.10.2012, nasza reprezentacja składająca się z dziewiętnastu zawodników rywalizowała na łódzkim basenie podczas VII Memoriału im. Tadeusza Sławeckiego. Warto wspomnieć, że Tadeusz Sławecki jako pierwszy Łodzianin przepłynął 100m stylem dowolnym poniżej jednej minuty, stąd corocznie podczas tej imprezy głównym wyścigiem jest dystans 100m stylem dowolnym mężczyzn, którzy rywalizują o puchar Tadeusza Sławeckiego.

Pływacy Uczniowskiego Klubu łącznie stawali aż 21 razy na podium, a do Skierniewic przywieźli 29 rekordów życiowych! Najlepszy występ odnotował Kacper Perzankowski, który był dwukrotnie pierwszy na dystansach: 100m stylem motylkowym, gdzie pomimo nieudanego startu, na którym stracił długość ciała nad przeciwnikami, Kacper nadrobił stratę i wygrał wyścig z czasem 0:58,14 oraz 200m w tej samej specjalizacji. Oprócz tego Kacper był drugi na dystansie 200m stylem dowolnym ustanawiając nowy rekord życiowy. Równie udanym występem popisała się Izabela Zyga, która obstawiła wszystkie miejsca na podium, Iza była pierwsza na dystansie 200m stylem klasycznym, druga na dystansie dwukrotnie krótszym (z nowym rekordem życiowym) oraz trzecia na dystansie 100m stylem dowolnym. Na najwyższym stopniu podium stawał również Krzysztof Karwat – złoty medalista letnich MP, wywalczył on pierwsze miejsce w konkurencji 100m stylem grzbietowym, z czasem szybszym od dotychczasowego rekordu życiowego oraz dopłynął drugi w konkurencji 200m również stylem grzbietowym. Dwa medale w swojej kategorii wiekowej wywalczyła też młodsza koleżanka wyżej wymienionej trójki – Kornelia Walz, która wygrała konkurencję 200m stylem klasycznym, znacznie poprawiając swoją dotychczasową „życiówkę”. Kornelia była również druga w konkurencji 100m stylem klasycznym. Swoim startem zaimponował również rówieśnik Kornelii – Kacper Orzechowski, który zajął drugie miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym, oraz dopłynął trzeci w konkurencji 200m stylem zmiennym. Kolejne trzy medale wywalczyła Klaudia Soliwoda, srebro na dystansie 100m stylem grzbietowym, brąz w konkurencji 200m również stylem grzbietowym oraz kolejny brąz płynąc w konkurencji 50m stylem dowolnym. Srebro i brąz dla naszego klubu wywalczyła młodsza siostra Izy – Natalia Zyga. Natalia zajęła drugie miejsce w konkurencji 200m stylem grzbietowym oraz 3 na dystansie dwukrotnie krótszym w tym samym stylu. Na podium stawali również: Katarzyna Sarna, zajmując drugie miejsce w konkurencji 200m stylem motylkowym, Cwalina Kacper, który ukończył również na drugiej pozycji wyścig w konkurencji 100m stylem klasycznym, Kuba Kowalczyk – brązowy medal w konkurencji 200m stylem klasycznym oraz Ernest Meszka – brązowy medal na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Gratulujemy wszystkich znakomitych wyników, oraz miejsc na podium! Miejmy nadzieję, że ta dobra passa powtórzy się podczas Grand Prix Polski w Krakowie, na które nasi reprezentanci wybierają się już w najbliższy weekend.