Wojewódzka Liga Młodzików – III runda

W piątek 19 października w Łodzi odbyła się III runda Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Wśród startujących nie mogło zabraknąć naszych zawodników. Trenerzy powołali do reprezentacji UKS NAWA Skierniewice piętnastoosobową grupę zawodników, w której skład wchodzili zawodnicy w wieku 12 – 13 lat. Najlepszy występ odnotował Julian Dudek, który wygrał wyścig na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 0:27,33, natomiast na dystansie 200m tym samym stylem zajął piątą pozycję, równie dobrym startem popisał się Szymon Dębski, który wywalczył srebro na dystansie 100m stylem motylkowym uzyskując przy tym czas 1:05,19. Szymon był również 7 w konkurencji 200m stylem zmiennym. Oprócz dwójki chłopców, znakomicie zaprezentowała się też ich młodsza koleżanka Szymona i Julka – Kornelia Walz. Kornelia wywalczyła drugie miejsce w konkurencji 100m stylem klasycznym, uzyskując znakomity czas 1:21,39, będący jednocześnie jej nowym rekordem życiowym.

Poza występami indywidualnymi, wystawione zostały trzy składy sztafetowe w konkurencji 4x100m stylem zmiennym. Drużyna chłopców w składzie: Bartosz Brodowski, Kacper Orzechowski, Julian Dudek oraz Szymon Dębski uplasowała się na czwartym miejscu.