Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej

    Po znakomitym występie młodych pływaków, nadszedł czas na sprawdzian formy ich starszych kolegów, którzy w czwartek i piątek 05-06.10.2012 rywalizowali na łódzkim basenie podczas Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wszechstronności Stylowej. Zawody te, miały nieco inny przebieg, ich celem było sprawdzenie wszechstronności stylowej, dlatego każdy z zawodników miał za zadanie wystartować w pięciu konkurencjach: 100m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym oraz 400m stylem zmiennym. Zadanie to nie było łatwym wyzwaniem, ponieważ większość pływaków specjalizuje się w swoim, wybranym stylu. Tylko nieliczni, utalentowani pływacy podejmują się specjalizacji we wszystkich czterech stylach.

    Nasza reprezentacja liczyła 14 osób, wyniki klasyfikowane były w kategoriach wiekowych 13-14 lat oraz 15 lat i starsi. Najlepszy wynik osiągnął Krzysztof Jankiewicz plasując się na pierwszym miejscu w konkurencji 100m stylem grzbietowym, oraz był trzeci w konkurencji 100m stylem motylkowym. Na drugim miejscu w stylu motylkowym wyścig ukończył Szymon Dębski, srebrem może pochwalić się również Klaudia Soliwoda w stylu grzbietowym. Trzecie miejsca zajmowali: Julian Dudek płynąc stylem dowolnym, oraz Natalia Zyga w stylu grzbietowym. Pechową czwartą pozycję wywalczył Kacper Perzankowski w stylu motylkowym.

   Nasi zawodnicy ustanowili aż 33 rekordy życiowe (średnio dwie „życiówki” na zawodnika) co powinno być optymistyczną wiadomością jak na początek sezonu.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi