Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Młodzieżowe Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ożarowa

W środę 03.10.2012 młodzi reprezentanci naszego klubu rywalizowali podczas zawodów pod nazwą Młodzieżowego Grand Prix o Puchar Burmistrza miasta Ożarowa. Już od początku września zawodnicy NAWY wznowili treningi w nowym sezonie. Start w Ożarowie był pierwszą okazją na sprawdzenie, jak z formą naszych mistrzów.

    Nasz klub reprezentowało łącznie 12-stu zawodników z roczników: 1999, 2000, 2001, oraz Maciej Zarzycki – najmłodszy reprezentant z rocznika 2002.  Najmłodszy, nie znaczy najsłabszy, bo to właśnie między innymi on wzbogacił dorobek Skierniewiczan o 2 złote medale w konkurencjach 50m stylem klasycznym oraz 50m stylem motylkowym. Kolejne 2 złota padły łupem Kornelii Walz, która triumfowała w konkurencji 200m stylem dowolnym, oraz 100m stylem klasycznym. Kornelia w obu konkurencjach znacznie poprawiła swoje rekordy życiowe. Medal złoty w konkurencji 100m stylem dowolnym oraz srebrny na dystansie dwukrotnie krótszym w tym samym stylu zdobył Julian Dudek, poprawiając swój rekord życiowy na krótszym dystansie aż o 1,5 sek. Z takim samym dorobkiem medalowym wrócił rówieśnik Julka – Szymon Dębski. Szymon wywalczył złoty medal płynąc na dystansie 50m stylem motylkowym oraz srebrny medal na dystansie 100m również stylem motylkowym. Kolejne medale wywalczył Kacper Orzechowski, złoty w konkurencji 100m stylem klasycznym oraz brązowy w konkurencji 100m stylem zmiennym, poprawiając swoją „życiówkę” aż o 9 sekund co na tym dystansie jest rzadko spotykanym progresem wyniku. Oprócz naszych multimedalistów, srebrnym medalem może pochwalić się Krzysztof Kowalczyk w konkurencji 200m stylem dowolnym oraz Igor Smolczewski, który rywalizował w konkurencji 50m stylem dowolnym. Brąz wywalczyły Agnieszka Przybyszewska w konkurencji 50m stylem klasycznym oraz jej starsza o rok koleżanka – Aleksandra Mrówka również w konkurencji 50m stylem klasycznym.

    Analizując znakomite wyniki naszych pływaków można by było wywnioskować, że są oni już w pełni formy, a to dopiero początek sezonu! Miejmy nadzieję, że to dobra wróżba na następne starty.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi