Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Spotkanie z olimpijczykiem

W sobotę 15.09.2012 w Skierniewicach gościliśmy czołowego, polskiego pływaka!
Uczestnik IO w Londynie, Wicemistrz Świata, dwukrotny Mistrz Europy, wielokrotny rekordzista Polski specjalizujący się w stylu motylkowym oraz dowolnym. Bezapelacyjnie, wszyscy miłośnicy pływania wiedzą, że mowa tu o Konradzie Czerniaku!
Sobotnie wydarzenie zorganizowane przez Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk, składało się z dwóch części. Pierwszą z nich było spotkanie z naszą gwiazdą w kinie Polonez. W spotkaniu brał również udział drugi gość specjalny, którym był najwybitniejszy skierniewicki pływak Krzysztof Jankiewicz. Spotkanie poprowadził pan Krzysztof Miklas – znany komentator sportowy Telewizji Polskiej.  Sala kinowa wypełniona była po brzegi zarówno młodymi, jak i starszymi fanami pływania oraz fanatykami sportu olimpijskiego.  Podczas spotkania nastąpiło przedstawienie gości, po którym Jakub Wach (zwycięzca ogólnopolskiego konkursu olimpijskiego „Od Aten do Londynu”),  poprzez prezentację przypomniał nam krótko o idei, zasadach oraz symbolice IO. Następnie pan Miklas zadał naszym Mistrzom serię pytań na temat ich kariery oraz pływania. Podczas przerwy w wywiadzie zostały przeprowadzone konkurencje wymagające zręczności oraz skupienia i precyzji przeznaczone dla uczestników spotkania. W zabawach również wzięli udział Konrad i Krzysiek, którzy nie zawsze, a nawet rzadko dominowali w poszczególnych konkurencjach.  Po zakończonym spotkaniu chętni ustawiali się w kolejce po autografy, oraz do zdjęcia z Czerniakiem i Jankiewiczem.

Na drugą część spotkania zaplanowany był trening na basenie prowadzony przez Konrada Czerniaka oraz Krzyśka Jankiewicza. Wszyscy zainteresowani uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez obu pływaków. Po rozgrzewce panowie zaprezentowali zgromadzonym pokaz techniki stylów pływackich, dokładnie przy tym omawiając wszystkie detale i tajniki każdego z nich, następnie odbyły się serie sztafet, w których udział wzięły drużyny Krzyśka oraz naszego gościa. Wielkim finałem okazała się rywalizacja sztafetowa dwuosobowej drużyny Czerniak-Jankiewicz z drużyną wszystkich przybyłych uczestników, z której zwycięsko wyszli … ;). Na koniec nadszedł czas na wspólne zdjęcia, autografy i pytania do naszych mistrzów.
Całe wydarzenie było niezwykłym doświadczeniem dla wszystkich uczestników oraz nauką połączoną z zabawą. Słuchanie wypowiedzi Konrada i Krzyśka mogło dać wiele do myślenia młodym pływakom, a poprzez szansę spotkania się z olimpijczykiem poznali nowy wzorzec do naśladowania.

Brak odpowiedzi