Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Małopolska 2012

    W piątek dobiegła końca XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, podczas której do rywalizacji przystąpili najlepsi siedemnasto oraz osiemnasto letni pływacy z całego kraju. Skierniewicką NAWĘ, w Oświęcimiu, reprezentował Marcin Łowicki – siedemnasto letni specjalista od stylu dowolnego. Startując w konkurencji 50m stylem dowolnym Marcin zakwalifikował się do finału B, w którym to ze znakomitym czasem 0:24,98s uplasował się na 13 pozycji. Dziesiątą lokatę zajął na dystansie 200 metrów również stylem dowolnym, dopływając w czasie 1:57,37. Najlepszy start Marcin odnotował w konkurencji 100m stylem dowolnym, w której to triumfował w finale B dopływając do mety z nowym rekordem życiowym, wynoszącym od piątku 0:53,53!

    Zawody te zakończyły letnie zmagania pływaków na arenie ogólnopolskiej, po których w dorobku zawodników UKS NAWA Skierniewice znalazły się aż 3 medale (w tym jeden ZŁOTY), a nasi zawodnicy aż 36 razy startowali w wyścigach finałowych – 16 finałów A oraz 20 finałów B!!! Dla zawodników, trenerów oraz miłośników skierniewickiego pływania to był naprawdę znakomity sezon, pełen pływackiej adrenaliny, oraz niesamowitych emocji. Gratulujemy!!!

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi