Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Mistrzostwa Polski Juniorów 15 i 16-letnich

    Każdy po cichu liczył na medal, ale dorobek naszych młodych pływaków przerósł najśmielsze oczekiwania – takim właśnie stwierdzeniem można podsumować zmagania 16-latków w Gliwicach, którzy w miniony weekend walczyli o medale podczas Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Walczyli … i wywalczyli, bo do Skierniewic przywieźli aż 3 „krążki” Mistrzostw Polski!!! W tym samym czasie w Dębicy rywalizowali 15-latkowie, gdzie medal był na wyciągnięcie ręki.

    Już pierwszego dnia zawodnicy przysporzyli nam mnóstwo emocji. Krzysztof Karwat w porannych eliminacjach uzyskał najlepszy wynik w konkurencji 200m stylem grzbietowym. Podczas popołudniowych finałów, aby wywalczyć medal musiał powtórzyć poranny wyczyn, co mu się w 100% udało dzięki znakomitemu finiszowi na ostatnich 50 metrach dystansu. Krzysiek popłynął o 2 sekundy lepiej niż w eliminacjach, ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy jak również nowy rekord województwa łódzkiego – wynik 2:08,25 pozwolił mu zdobyć zaszczytny tytuł Mistrza Polski!!!

    Tego samego dnia w konkurencji 100m stylem motylkowym wystartował Kacper Perzankowski. Popularny „Perzan”, wicemistrz Polski z zeszłego roku na tym samym dystansie tym razem również nie zawiódł i po zaciętej rywalizacji dopłynął ex aequo na trzeciej pozycji z czasem 0:57,58  dokładając tym samy do klubowego dorobku BRĄZOWY medal Mistrzostw Polski!!!

    Dla trzeciej reprezentantki naszego klubu – Izabeli Zygi szczęśliwym dniem okazała się sobota. Wtedy to stanęła ona przed szansą walki o medal w konkurencji 200m stylem klasycznym. W finale wystartowała z trzecim czasem po porannych eliminacjach, jednak wynik o cztery sekundy lepszy od porannego umożliwił jej walkę o lepszą lokatę. Iza dopłynęła na drugim miejscu, zdobywając SREBRNY medal Mistrzostw Polski!!!

    Nie tylko medale poświadczyły o wysokiej formie naszej reprezentacji. Zajmowali oni również wysokie miejsca finałowe. Dwukrotnie blisko zdobycia kolejnych medali była właśnie Iza, której rywalizacja w konkurencji 50m „żabką” zakończyła się ostatecznie na znakomitej piątej pozycji. Do medalu zabrakło jej zaledwie 48 setnych sekundy! Na dystansie dwukrotnie dłuższym była siódma. Przed taką samą szansą stawał również Kacper Perzankowski, który na morderczym dystansie 200 metrów stylem motylkowym dopłynął podobnie jak klubowa koleżanka na piątej pozycji. Na sprinterskim dystansie 50m tym samym stylem był ósmy.

    Dla zawodników z rocznika `96 mistrzostwa były niezwykle udanie i pokazały że nasza „Medalowa Trójka”  oprócz talentu ma też aspiracje na dalsze sukcesy.

Do Dębicy pojechała czteroosobowa reprezentacja piętnastolatków w skład której wchodzili: Patrycja Białkowska, Kacper Cwalina, Jakub Kowalczyk oraz Ernest Meszka. O krok od medalu był Kuba, który ostatniego dnia miał szanse stanąć na podium w rywalizacji na dystansie 100m stylem klasycznym. Stawka była wyrównana, Kuba dopłynął ostatecznie na tak nie lubianym przez sportowców czwartym miejscu, przegrywając medal o zaledwie 41 setnych sekundy! Dzień wcześniej Kuba na dystansie dwukrotnie dłuższym również awansował do finału zajmując w nim miejsce piąte. Do podium również było blisko. W finałach rywalizował również Kacper Cwalina w konkurencji 50m stylem klasycznym, ostatecznie zajmując miejsce dziesiąte oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym również „klasykiem” zajął czternastą lokatę. Do grona finalistów dębickich mistrzostw dołączył ostatniego dnia zmagań Ernest Meszka, który w konkurencji 100m stylem grzbietowym zajął czternaste miejsce.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE – MP GLIWICE


WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE – MP DĘBICA

Brak odpowiedzi