Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Mistrzostwa Polski Juniorów 14lat – Szczecin 2012

    W niedzielę (08 lipca) dobiegły końca pierwsze w sezonie 2012, trwające 3 dni rocznikowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu. Na 50-cio metrowej Szczecińskiej pływalni do zmagań przystąpiło sześcioro naszych 14-sto letnich, utalentowanych pływaków, którzy popisali się znakomitymi wynikami oraz wieloma miejscami w finałach Mistrzostw Polski.

    Zdecydowanie najlepszy występ odnotowała Klaudia Soliwoda, dla której wszystkie pięć startów w bloku eliminacyjnym kończyło się popołudniowymi finałami. W finale A dwukrotnie plasowała się na znakomitym 5 miejscu na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskując czas 1:09.09 (aż o 2 sekundy! lepszy od dotychczasowej „życiówki”) oraz na dystansie dwukrotnie dłuższym – 200m również stylem grzbietowym, dopływając z czasem 2:29.57. Zawodniczka ta zajęła również 6 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym. Poza tym dwukrotnie zapewniała sobie miejsca w finale B, gdzie była 11 na dystansie 50m stylem dowolnym oraz 19 płynąc w konkurencji 100m tym samym stylem.

    Poza Klaudią, dwukrotnie do finału B awansował Michał Dębski. Michał uplasował się na 13 miejscu pokonując jeden z cięższych i morderczych dystansów  jakim jest dystans 200m stylem motylkowym, oraz zajął 19 miejsce na dystansie o połowę krótszym również w stylu motylkowym.

    Do grona finalistów dołączyła również Natalia Zyga na dwóch dystansach w swoim stylu – grzbietowym. Natalia była 14 w konkurencji 200m oraz 16 na sprinterskim dystansie  50-ciu metrów.

    Na Mistrzostwach znakomicie zaprezentowała się również Kasia Sarna, która na dystansie 200m motylkiem uplasowała się na pechowym 21 miejscu – będąc pierwszą rezerwową do finału B. W zawodach rywalizowali również Hubert Kalisiak i Karol Kalisiak, którzy do Skierniewic przywieźli wartościowe rekordy życiowe. Całej reprezentacji gorąco GRATULUJEMY!!!

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi