Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12lat

    W minioną środę i czwartek na basenie w Aleksandrowie Łódzkim odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat w pływaniu, skąd 9-cio osobowa reprezentacja NAWY przyjechała z ogromna ilością rekordów życiowych.

    Najlepszy występ wśród skierniewiczan zanotował Kacper Orzechowski, który zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem klasycznym uzyskując czas o ponad 2 sekundy lepszy od dotychczasowej „życiówki” – 1:22,96. Ponadto Kacper na dystansie dwukrotnie dłuższym zajął miejsce 4 w konkurencji stylu zmiennego oraz był 8 płynąć 200m stylem grzbietowym.

    Miejscami zamykającymi pierwszą dziesiątkę pochwalić się mogą również: Bartosz Brodowski na dystansie 100m stylem dowolnym, Kaja Dudek płynąc w konkurencji 200m stylem grzbietowym oraz 400m stylem dowolnym i Klaudia Zakrzewska w konkurencji 100m stylem klasycznym.

    Warto wspomnieć również o czterech mieszanych składach sztafetowych wystawionych przez Skierniewicki klub w konkurencjach 4×50 stylem zmiennym oraz 4×50 stylem dowolnym. W obu tych konkurencjach sztafeta w składzie: Kaja Dudek, Izabela Juźwiuk, Bartosz Brodowski i Kacper Orzechowski, zajęła kolejno 9 i 7 miejsce.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi