Otwarte Mistrzostwa Puław w Pływaniu

Podczas obecnie trwającego w Puławach obozu przygotowawczego do Letnich Mistrzostw Polski Juniorów, nasi zawodnicy wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Puław w Pływaniu. Znakomitym występem na tych zawodach popisali się nasi zawodnicy. Wyniki poszczególnych konkurencji klasyfikowane były rocznikowo (14, 15, 16 lat) oraz w klasyfikacji ogólnej. W klasyfikacji „open” w konkurencji 100m stylem dowolnym srebrny medal zdobyła Izabela Zyga z czasem 1:05,70. Na trzecim miejscu natomiast uplasowała się Klaudia Soliwoda uzyskując czas o 0.06s. gorszy od swojej starszej koleżanki. W tej samej konkurencji u mężczyzn medal srebrny zdobył Marcin Łowicki uzyskując czas 0:57,18.

Startując w konkurencji 100m stylem motylkowym u kobiet srebrnym medalem może się pochwalić Katarzyna Sarna, zaś w konkurencji mężczyzn złoty medal zdobył Kacper Perzankowski – srebrny medalista Mistrzostw Polski sprzed roku na tym dystansie.

W konkurencji 100m grzbietem swój drugi na tych zawodach (tym razem  srebrny) medal zdobyła Klaudia Soliwoda. U chłopców natomiast znakomity występ zanotował Krzysztof Karwat plasując się również na drugim miejscu.

Kolejną konkurencją zawodów było 100m stylem klasycznym, gdzie kolejny medal srebrny do swojej kolekcji dołączyła Izabela Zyga. Iza uzyskała również najlepszy czas spośród dziewcząt na dystansie 200m stylem dowolnym. Tuż po niej, na drugim miejscu, uplasowała się Sarna Katarzyna.

Tytuł najlepszej zawodniczki zawodów w roczniki 1996 przypadł dla Izy Zygi, tytuł oraz wspaniały puchar na pewno jeszcze bardzie zmobilizują naszą zawodniczkę w pracach przygotowawczych do Mistrzostw Polski.

Zawody te były jedynie sprawdzianem przed najważniejszym startem pływaków, którzy cały czas szlifują swoją formę pod czujnym okiem trenerów. Wszystkim gratulujemy i życzymy wymarzonych wyników na Mistrzostwach Polski. Pierwsze z nich dla rocznika 97’ odbędą się już w najbliższy weekend (6-8.07).