Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-lat

    Kolejna dwa medale Mistrzostw Polski padły łupem zawodników UKS „NAWA Skierniewice”!!! W miniony weekend (16-17.06) dwójka naszych reprezentantów rywalizowała podczas Mistrzostwach Polski 13-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niesamowicie ciężka praca włożona przez chłopców podczas długiego czasu przygotowań zaowocowała nie tylko znakomitymi rekordami życiowymi, ale przede wszystkim jakże cennymi medalami Mistrzostwa Polski!

    Pierwszego dnia, na swoim koronnym dystansie – 100m motylkiem, wystartował Szymon Dębski. Rywalizacja w tej konkurencji była niezwykle zacięta i trwała do ostatnich metrów. Nasz reprezentant dopłynął na 3 miejscu z czasem 1:02.95, zdobywając tym samym brązowy medal, a przegrywając medal srebrny o zaledwie 0.01 sekundy.

    Drugiego dnia nadeszła kolej na najważniejszy start Juliana Dudka na dystansie 100m stylem dowolnym. Był to kolejny znakomity popis naszego reprezentanta, który powtórzył sukces swojego kolegi z poprzedniego dnia i wywalczył kolejny brązowy medal dla naszego klubu ze znakomitą życiówką i jednocześnie z czasem o 2 sekundy „łamiącym” magiczną granice jednej minuty – 00;58.08.

    Teraz, po znakomitych startach, wraz z medalami, chłopcy mogą udać się na zasłużony, wakacyjny odpoczynek. Serdecznie Gratulujemy!!!

    Grupa starszych zawodników natomiast, w niedzielę wyruszyła na obóz do Puław, gdzie pod czujnymi oczami trenerów, na 50-cio metrowej pływalni, będzie kontynuować przygotowania do Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych. 14-latkowie wystartują w Szczecinie (6-8.07), tydzień później (13-15.07) w Dębicy zmagać się będą 15-latkowie i w Gliwicach 16-latkowie, natomiast 20.07 w Oświęcimiu odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 17-18 lat, gdzie wystartuje Marcin Łowicki.

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi