Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Od Młodzika do Olimpijczyka

    W piątek (11.05) liczna (21 zawodników) reprezentacja naszego klubu wzięła udział w zawodach z cyklu ‘Od Młodzika Do Olimpijczyka’ odbywających się na 50-cio metrowej Warszawiance. Warto wspomnieć, że część z naszych reprezentantów po raz pierwszy zmagała się na basenie o wymiarach olimpijskich, więc start ten był dla nich nie lada wyzwaniem. Najmłodszym zawodnikiem naszego klubu, biorący udział w zawodach był Stefanowski Bartosz urodzony w 2003r, najstarszymi zaś grupa zawodników z rocznika ‘98.

    Reprezentacja do Skierniewic przywiozła aż 13 medali!!! W tym 3 te najcenniejsze, 5 srebrnych i 5 brązowych. Naszymi medalistami okazali się: Szymon Dębski (’99) oraz Katarzyna Sarna (‘98) – zdobywcy złotego medalu na 100m „delfinem”, Klaudia Soliwoda (’98) – złota i brązowa medalistka na dystansach (kolejno) 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem dowolnym, Dudek Julian (’99) srebrny medalista na dystansie 100m stylem dowolnym oraz brązowy medalista na 100m stylem motylkowym, Michał Dębski (’98) – zdobywca 1 i 2 miejsca w konkurencji 100m stylem motylkowym oraz dowolnym, Kacper Orzechowski (’00) – srebrny i brązowy medalista na dystansach 200m stylem zmiennym i 100m stylem klasycznym, Kornelia Walz (’00) – również srebrna i brązowa medalistka na dystansach 100m stylem dowolnym i klasycznym oraz Natalia Zyga (’98) – srebrna medalistka na dystansie 100m stylem grzbietowym.

    Jak widać po powyższym, obfitym spisie medalistów można stwierdzić, że nasi zawodnicy spisali się na medal 😉 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

Brak odpowiedzi