Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców-Olsztyn 2012

      Od soboty do wtorku, na olimpijskiej pływalni w Olsztynie, trwała zacięta rywalizacja między najlepszymi pływakami z całej Polski podczas Głównych Mistrzostwach Polski w pływaniu. Na tak prestiżowej imprezie nie mogło zabraknąć naszych, niezwykle utalentowanych zawodników z Krzysztofem Jankiewiczem na czele.

      Dla Krzyśka był to bardzo ważny start nie tylko z powodu możliwości ponownej walki o tytuł Mistrza Polski. Nasz specjalista od stylu grzbietowego po raz pierwszy w życiu stanął przed szansą wypełnienia minimum kwalifikacyjnego na Igrzyska Olimpijskie. Nie był to cel, jaki każdy z nas stawia sobie na co dzień. Był to cel wymagający niesamowitych poświęceń, setek godzin ciężkich i wyczerpujących treningów. Takiemu wysiłkowi potrafią sprostać tylko ci najlepsi, i właśnie do nich możemy bezwarunkowo zaliczyć Krzyśka.

    Obok Jankiewicza, na olsztyńskiej pływalni wystartowali również: jego imiennik, kolejny grzbiecista, raz za razem poprawiający swoje rekordy życiowe – Krzysztof Karwat, Łowicki Marcin – specjalista od stylu dowolnego, Zyga Izabela – 4 zawodniczka minionych Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej (żabkarka), oraz Jakub Kowalczyk – najmłodszy z reprezentantów, pływający stylem klasycznym.

     Już pierwszy dzień okazał się dla nas pełen niezwykle pozytywnych emocji i wrażeń. Każdy zainteresowany, będący w centrum wydarzeń, gdzieś w myślach liczył na medal. Krzysztof po raz kolejny udowodnił tym wszystkim, że nie mylą się, zdobywając piąty w swojej karierze tytuł MISTRZA POLSKI SENIORÓW!!! Krzysiek okazał się najlepszym na dystansie 200metrów stylem grzbietowym uzyskując znakomity wynik – 02:01.72, będący aż o blisko 4 sekundy lepszym od poprzedniego rekordu życiowego. Zdobył on tym samym złoty medal wśród młodzieżowców. Ten niezwykle zasłużony medal na najdłuższym w stylu grzbietowym dystansie (200m) był poprzedzony latami ciężkich treningów. Może czasem warto sobie wyobrazić co dzieje się z pływakiem podczas tych 2 minut. To, jak umysł musi współpracować z ciałem wykorzystując równocześnie wieloletnie doświadczenie, aby idealnie wykonać każdy element dystansu.

    Na tym samym dystansie wystartował również Krzysztof Karwat, który po porannych kwalifikacjach wszedł do finału B ze znakomitym 6 czasem (02:10,51), poprawiając aż o 5 sekund swój rekord życiowy. W finale zachował swoją pozycję dopływając na 16 miejscu.

   Drugi dzień już z samego rana zapowiadał się owocnie. Krzysiek wszedł do finału A z drugim czasem i możliwością zdobycia kolejnego medalu, oraz szansą na minimum. Popołudniu nie miał jednak już tyle szczęścia i uplasował się na pechowym 4 miejscu w klasyfikacji seniorów. Uzyskany czas (00:55,93) umożliwił mu jednak zdobycie brązowego medalu w młodzieżowcach. Znakomicie tego dnia zaprezentowała się Iza startując na dystansie 50m stylem klasycznym. Zabrakło jej jednak troszkę szczęścia, w skutek czego została pierwszą rezerwową.

   W poniedziałek – trzeci, ostatni dzień zmagań naszych zawodników- nasz Mistrz Polski sprzed dwóch dni po raz kolejny popisał się znakomitym startem na dystansie 50m „grzbietem”. Do finału awansował z 3 czasem, aby w popołudniowym bloku finałowym zdobyć drugi, brązowy medal wśród młodzieżowców (5 miejsce zaś wśród seniorów) z czasem 00:26,45.

„Podsumowując Mistrzostwa, pokazaliśmy ze razem z trenerem Sarną potrafimy przygotować się do dystansu który nigdy nie był moja specjalnością. Start na 200m stylem grzbietowym okazał się strzałem w dziesiątkę i poprawą rekordu życiowego o kilka dobrych sekund. Czas który osiągnąłem, nieco powyżej 2min niestety nie kwalifikuje mnie na igrzyska olimpijskie ale stawia na bardzo dobrej pozycji w rankingach europejskich. W konkurencjach na 100 i 50m stylem grzbietowym brakło mi dynamiki, pojawiło się kilka błędów technicznych a także silna konkurencja ze strony przeciwników sprawiły że nie udało mi się stanąć na seniorskim podium w tych konkurencjach. Teraz muszę zająć się studiami, aby nadgonić zaległości spowodowane przygotowaniami do Mistrzostw Polski, a następnie powrót do treningów ze zdwojona silą bo przecież do Igrzysk w Rio zostały tylko 4 lata…”

Krzysztof Jankiewicz

WYNIKI ZAWODNIKÓW UKS NAWA SKIERNIEWICE

 

Brak odpowiedzi