Witamy na stronie Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice! Aktualności RSS

Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.
Jan Paweł II

II Gala Mistrzów Sportu

Podczas uroczystej Gali w dniu 29.03.2012 powołana przez Prezydenta Miasta kapituła wyłoniła dziesiątkę najlepszych sportowców i trenera Skierniewic w 2011. Nasz zawodnik Krzysztof Jankiewicz został wybrany najlepszym sportowcem Skierniewic w roku 2011!!! W dziesiątce wyróżnionych sportowców miasta prócz Jankiewicza znalazło się jeszcze trzech naszych zawodników, na miejscu szóstym Kacper Perzankowski, siódme miejsce przypadło Kacprowi Cwalinie zaś na dziesiątym miejscu został sklasyfikowany Julian Dudek. Za najlepszego trenera roku 2011 został uznany nasz szkoleniowiec – Marcin Sarna.

Krzysztof Jankiewicz:

Tytuł sportowca roku jest dla mnie miłym doświadczeniem. Bycie oklaskiwanym przez Skierniewiczan to niesamowite uczucie. Własna publika jest zawsze najbardziej wymagająca więc  uhonorowanie mnie kolejnym tytułem sportowca roku pokazuje mi, że moja praca po raz kolejny jest zauważana i doceniona. Wszystkie osoby u nas w klubie jak i w innych stowarzyszeniach sportowych w Skierniewicach pracują bardzo ciężko. Ciężko sobie wyobrazić, że nad wynikami naszych sportowców w tym moich czuwa sztab ludzi. Począwszy od trenerów którzy czasem krzyczą ale też często wspierają i pomagają z problemami natury sportowej jak i życia prywatnego. Nazywam to „naprostowywaniem światopoglądu”. Rodzice, którzy zawożą swoje pociechy na trening i dbają o ich „przepastne” żołądki po wysiłku. Na uwagę zasługuje także wyrozumiałość kadry pedagogicznej w szkołach i wsparcie finansowe w postaci stypendium sportowego jakie zapewnia nam miasto. Te czynniki mają ogromne znaczenie w wychowaniu sportowca, który nie tylko będzie osiągał sukcesy ale przede wszystkim będzie miał satysfakcję z tego co robi, i będzie go to cieszyło!
Będąc coraz starszym patrzę na pływanie w trochę inny sposób. Wstyd się przyznać ale gdy kiedyś mnie to cieszyło, tamta zabawa i radość była niczym w porównaniu do tego jaką radość trening pływacki sprawia mi teraz! Każda jednostka treningowa to świętość. Najtrudniejsze treningi są tym przyjemniejsze im są cięższe, a pokonywanie siebie każdego dnia i uświadamianie sobie do czego zdolne jest ludzkie ciało to doświadczenie, którego nie da się opisać. Dziś myślę, że pływanie jest dla mnie nałogiem, zdrowym uzależnieniem. Cieszę się, gdy mogę pływać bo wiem, że jestem w małym procencie ludzi na świecie, którzy mogą realizować się w sporcie każdego dnia. Bartosz Kizierowski uczył nas w Hiszpanii, żeby znaleźć przyjemność w samym treningu, ponieważ zawody to tylko kilkanaście dni w roku, którego całą resztę spędzamy ciężko trenując.
Trener Marcin Sarna i ja jesteśmy mocno związani. Jeśli ktoś myśli, że gadamy tylko o pływaniu i  tylko na basenie to jest w błędzie. Dla mnie Sarna jest trenerem roku, miesiąca i dnia – non stop 😉
Z autopsji wiem, że większość trenerów nie interesuje się życiem zawodników poza treningiem. Ale trenerzy Nawy do takich nie należą, mocno interesują się swoimi zawodnikami poza basenem. Bywa, że trener widzi się więcej z zawodnikiem niż z własną rodziną, i tak samo jest ze strony zawodnika. Nie ma wtedy możliwości o byciu wzajemnie ze sobą na bakier. Druga rodzina, zaufanie, wspólna ciężka praca – to wystarczy by opisać jak jest w Nawie!
Dbam o dietę i wstaję o 5:00 nie dlatego, że muszę ale dlatego że CHCĘ! Wszyscy borykamy się z trudnościami i wyrzeczeniami by osiągnąć wymarzony cel. Zwycięstwo jest tym słodsze im cięższą pracą było okupione. Nie mogę nikogo zapewnić, że wypełnię minimum na Londyn ponieważ jest to naprawdę ciężkie do wykonania. Mogę jedynie zapewnić, że każdą komórką swojego ciała będę trenował tak ciężko jak potrafię by to minimum osiągnąć.
Pozdrawiam: Krzysztof Jankiewicz

Brak odpowiedzi